Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowe samochody dla strażaków z OSP Witoszów i OSP Grodziszcze

Nowe samochody dla strażaków z OSP Witoszów i OSP Grodziszcze

0
Dzięki staraniom władz gminy Świdnica jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Witoszowie Dolnym została ujęta w wykazie planowanych zakupów samochodów ratowniczo-gaśniczych na rok 2020. Zakup nowego wozu strażackiego dla OSP Witoszów pozwolił wymienić jednostce OSP Grodziszcze wysłużonego Jelcza na kilkuletniego Mercedesa – poinformował Urząd Gminy Świdnica.

Warto podkreślić, że na terenie gminy Świdnica 3 jednostki OSP włączone są do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, a wśród nich OSP Witoszów Dolny. Każdy zakup sprzętu pożarniczego ratującego życie i mienie to tak naprawdę inwestycja w bezpieczeństwo każdego z nas. Niech służy jak najlepiej, choć chcielibyśmy aby nie za często opuszczał remizę strażacką w Witoszowie Dolnym – podkreślała Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Uroczystość przekazania nowego wozu strażackiego dla OSP Witoszów odbyła przed budynkiem Urzędu Gminy i zbiegła się z zakończeniem ponad 25. letniej służby Henryka Muraszki w gminnych strukturach ochotniczych straży pożarnych i zarządzania kryzysowego.
/Informacja i zdjęcia UG Świdnica/
Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Łukowa
Następny artykułPalił się samochód na Osiedlu Młodych