Strona główna Wydarzenia Żarów Nowe laptopy dla uczniów w gminie Żarów

Nowe laptopy dla uczniów w gminie Żarów

0

Od poniedziałku kolejna grupa uczniów będzie pobierała naukę w trybie zdalnym. Dla wielu rodzin to poważny problem. W gminie Żarów do dzieci trafia kolejna pula sprzętu. – Za pośrednictwem dyrektorów szkół zrobiliśmy rozeznanie, ile jeszcze laptopów i tabletów potrzeba. Mamy nadzieję, że na ten moment wszyscy są zabezpieczeni – mówi Magdalena Pawlik z UM w Żarowie.

Fot. UM Żarów

Gmina Żarów złożyła kolejny wniosek na zakup komputerów i tabletów dla uczniów realizujących zdalne nauczanie, którzy mają problem z dostępem do sprzętu komputerowego. Tym razem z programu „zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” gmina zakupiła 21 laptopów oraz 19 tabletów, które zostały przekazane szkołom podstawowym na terenie gminy. Zakupiony sprzęt w pierwszej kolejności trafił do rodzin wielodzietnych oraz nauczycieli. Wartość dofinansowania ze środków europejskich wyniosła 74 999,75 złotych.

Gmina w poprzednim roku szkolnym zakupiła kilkadziesiąt nowych tabletów oraz laptopów, które w czasie zamknięcia placówek oświatowych spowodowanych pandemią koronawirusa, pomogły najbardziej potrzebującym uczniom aktywnie uczestniczyć w zdalnej edukacji. Łącznie z programu „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” zakupiony został sprzęt za kwotę 115.781,75 złotych.

/Wykorzystano informacje Gminy Żarów, opr. red./

Poprzedni artykułKolejne ograniczenia w świdnickim szpitalu
Następny artykułNowa miejscowość pod Świdnicą? Znak drogowy z błędem