Strona główna 112 Niskie temperatury zagrożeniem dla bezdomnych. Policja apeluje

Niskie temperatury zagrożeniem dla bezdomnych. Policja apeluje

0

Zbliża się okres kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Nie zapominajmy, że są osoby, które ten czas spędzają na dworcach, ławkach, klatkach schodowych czy w opuszczonych budynkach lub śmietnikach. Funkcjonariusze świdnickiej komendy apelują o zgłaszanie przypadków, gdy zauważymy bezdomnych i potrzebujących pomocy. – Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach. Jeden telefon może uratować komuś życie – przypominają.

zdjęcie archiwalne

Nadejście zimy i spadek temperatury powietrza niosą ze sobą duże zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, którzy szczególnie narażeni są na działanie niskich temperatur. To trudny okres zwłaszcza dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo. Właśnie dla nich największym niebezpieczeństwem jest przede wszystkim wychłodzenie organizmu. Kolejny rok z rzędu świdniccy policjanci przeprowadzają stałe kontrole, w których odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze przekazują im ulotki i udzielają informacji o placówkach, do których mogą zgłosić się o pomoc, ciepły posiłek lub schronienie w razie potrzeby – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjanci apelują również do mieszkańców o wsparcie w działaniach na rzecz pomocy osobom, które tej pomocy potrzebują. – Nie bądźmy obojętni na los innych i nie przechodźmy bez reakcji obok ludzkiego nieszczęścia. Jeden telefon umożliwi udzielenie profesjonalnej pomocy, a przede wszystkim pozwoli uratować komuś życie – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZapowiedź kolejnych zmian w związku z COVID-19. Otwarcie sklepów w galeriach, przedłużenie nauki zdalnej, zmiany w przypadku ferii zimowych
Następny artykułKilkadziesiąt nowych zakażeń w powiecie świdnickim, zmarło kolejnych 6 chorych