Strona główna 112 Nietrzeźwy kierujący z zakazem sądowym

Nietrzeźwy kierujący z zakazem sądowym

0

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który wsiadł za kierownicę auta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a dodatkowo zignorował sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W niedzielę, 15 listopada około godziny 17.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy, pełniąc służbę na terenie gminy Świdnica, zwrócili uwagę na poruszający się pojazd marki Peugeot, którego styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy. W trakcie kontroli policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Przeprowadzone badanie wykazało u 31-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na tym nie zakończyły się problemy 31-latka. – Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że kierowca ma również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKadra na chorobowym, zmiany w przedszkolach w Strzegomiu
Następny artykułZaginęła 13-letnia [ODNALEZIONA]