Strona główna Sport Najlepsi w układaniu kostki Rubika w Polsce. Na podium świdniczanin

Najlepsi w układaniu kostki Rubika w Polsce. Na podium świdniczanin

0

Nie udało się obronić zeszłorocznego tytułu mistrza Polski juniorów, ale jest miejsce na podium. 13-letni świdniczanin Adam Chodyniecki zajął trzecie miejsce Mistrzostwa Polski juniorów w speedcubingu. Michał Kopeć, również ze Świdnicy, zajął pierwsze miejsce w kategorii do lat 8.

Zdjęcie archiwalne

Przypomnijmy, że młody świdniczanin został prawdziwą gwiazdą rozgrywanych w ubiegłym roku w Gdańsku Targów “Gra i Zabawa”, podczas których odbyły się także Mistrzostwa Polski Juniorów 2019 w speedcubingu. To dyscyplina, w której zawodnicy układają kostkę Rubika i inne kostki logiczne. Adaś wywalczył tytuł mistrza Polski w swojej najważniejszej konkurencji – kostce 3x3x3 w kategorii wiekowej 11-12 lat, ale co ważne został również mistrzem w kostce 3x3x3 w kategorii open do lat 16! Ponadto w konkurencji open do lat 16 zdobył dwa srebrne medale w kostce 4x4x4 oraz w kostce pyraminx. Jednym słowem młody świdniczanin został multimedalistą zawodów, zdobywając największą liczbę medali spośród wszystkich startujących uczestników. Swoimi umiejętnościami, zachowaniem i osobowością zdobył wielką sympatię i uznanie publiczności.

Rozgrywka finałowa:

28 listopada ruszają otwarte Mistrzostwa Polski Seniorów. Formuła pozwala udział także juniorom. Wystartuje również Adam Chodyniecki. Zawody seniorskie, podobnie jak juniorskie, będą rozgrywane on.line.

Poprzedni artykułZderzenie z autobusem na 35-tce koło Mokrzeszowa
Następny artykułNiespełna sto punktów świdnickich koszykarzy na inaugurację rundy rewanżowej [FOTO]