Strona główna Kultura Konkurs na świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową po raz siódmy

Konkurs na świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową po raz siódmy

0

Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej i niepewność, kiedy instytucje kultury znów będą działań normalnie, Muzeum Dawnego Kupiectwa ogłasza doroczny konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową.

Muzeum, podobnie jak wszystkie placówki kultury, pozostanie zamknięte do 29 listopada i nie ma pewności, czy rząd nie zdecyduje o wydłużeniu terminu. Mimo tych trudności już można zaczynać pracę, by zdążyć z przygotowaniem szopki.

W konkursie mogą brać udział indywidualnie lub w grupie.  Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie mogą składać swoje prace od 26 listopada 2020 r. do 3 grudnia 2020 r. w siedzibie muzeum. Według regulaminu, forma pracy powinna być przestrzenna i nawiązywać do szopki krakowskiej. Jednym z wymogów jest umieszczenie w pracy akcentu świdnickiego. Prace zostaną pokazane na specjalnej wystawie, a jurorzy wyłonią zwycięzców, którzy otrzymają nagrody rzeczowe. „Nawet jeśli nie będziemy mogli Państwa gościć w naszych murach to zapraszamy do przestrzeni wirtualnej, na naszą stronę i na naszego fanpage’a. Mamy nadzieję na liczny udział rodzin, które ze swoimi pociechami mogą stworzyć piękne dzieła, spędzając z nimi wspólnie więcej czasu w trudnej sytuacji pandemicznej.” – zachęca muzeum.

Więcej na stronie Muzeum Dawnego Kupiectwa.

/opr. red./

Poprzedni artykułPodczas święta narodowego flag nie było przez pandemię
Następny artykułZgubiono portfel z dokumentami