Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie są rodzaje paneli akustycznych?

Jakie są rodzaje paneli akustycznych?

0

Dość często narzekamy na nieodpowiednie wygłuszenie pomieszczeń lub pogłosy w pomieszczeniu. Wiele z nas twierdzi, że nie warto dbać o adaptację akustyczną pomieszczeń. Okazuje się jednak, że niepożądane dźwięki mogą wpływać na wydajność naszej pracy, samopoczucie oraz zdrowie. Zirytowany pracownik ma bowiem trudności w skupieniu uwagi, miewa bóle głowy czy bywa sfrustrowany. O akustykę pomieszczenia warto zatem dbać nie tylko w salach kinowych czy studiach nagrań. Z oferty nowoczesnych paneli akustycznych korzystają coraz częściej prywatni klienci pragnący poprawić akustykę mieszkań czy biur. W ofercie sklepu znajdą Państwo kilka rodzajów paneli akustycznych, które odpowiadają na różnorodne potrzeby. Szczególnie docenianym rozwiązaniem są mobilne panele wyposażone w kółka.

Czym są panele akustyczne?
Produkty oferowane przez akustonic.com są zbudowane z dwóch elementów: absorbera i płyty MDF. Absorber to wysokiej jakości wełna akustyczna Isover PT80 pozwalająca pochłonąć niechciane dźwięki. Płyta MDF pełni natomiast funkcję rozpraszania dźwięku. W produktach wykorzystuje się tylko materiały najwyższej jakości posiadające wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo stosowania produktów, ale także zwiększa ich skuteczność. Adaptacja akustyczna jest bardzo istotna, ponieważ pozwoli uniknąć nieprawidłowego rozchodzenia fal i pogłosu. Prawidłowo rozmieszczone panele akustyczne pozwolą wyeliminować wszelkie nieprawidłowości związane z dźwiękiem. Oferta firmy akustonic.com obejmuje również konsultację dotyczącą prawidłowego rozmieszczenia produktów w pomieszczeniach. Specjaliści zauważyli, że na akustykę pomieszczenia mają wpływ gabaryty urządzeń oraz kształt pomieszczenia. Łatwiej wygłuszyć pokoje o kształcie prostokąta.

Rodzaje paneli akustycznych
Na szczególną uwagę zasługują mobilne panele akustyczne, które wyróżnia możliwość przestawienia w dowolne miejsce. Panele mobilne mogą służyć jako ruchoma ścianka do odseparowania części pomieszczenia. Drugi rodzaj paneli to dyfuzory rozpraszające dźwięk i wyrównujące częstotliwość pomieszczenia. Produkty oferowane przez akustonic.com są wykonane z nowoczesnego drewna liściastego o oryginalnym designie. Kolejny rodzaj to absorbery pozwalające pochłonąć niepowołane dźwięki dzięki swej porowatej strukturze. Wyeliminujemy w ten sposób echa, pogłos, a nagrany dźwięk będzie wyjątkowo czysty. Ciekawym rozwiązaniem są panele hybrydowe łączące działanie absorberów i dyfuzorów gwarantujące kompleksowe działanie. Ten rodzaj paneli jest bardzo uniwersalny, dlatego można go wykorzystać w wielu rodzajach pomieszczeń. Profesjonalnie zaprojektowane rozwiązanie pozwoli uniknąć nadmiernego wytłumienia.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDwie ekipy Chemika na szczycie tabeli
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]