Strona główna Wydarzenia Świdnica Anna i Tomasz Wojasowie wytańczyli kolejny mistrzowski tytuł!

Anna i Tomasz Wojasowie wytańczyli kolejny mistrzowski tytuł!

0

Wirować w tańcu nie przestają świdniczanie Anna i Tomasz Wojasowie. Mimo trudnych czasów trenują i startują w turniejach. 24 października w hali sportowej w Zabrzu wytańczyli mistrzostwo Polski w kategorii powyżej 50 lat i wicemistrzostwo w kategorii powyżej 40 lat.

fot. Polskie Towarzystwo Taneczne

Anna Wojas od wielu lat uczy młodzież I LO im. Jana Kasprowicza języka angielskiego. Po zajęciach wspólnie z mężem oddaje się życiowej pasji. Taniec towarzyski okazał się dyscypliną, w której małżeństwo podbiło nie tylko polskie parkiety, ale zdobywało laury także w całej Europie, m.in. w Holandii i Francji. W ubiegłym roku odnieśli największy w swojej karierze sukces – wytańczyli wicemistrzostwo świata w kategorii powyżej 50 lat.

Po rocznej przerwie Anna i Tomasz Wojasowie z sukcesem powrócili na parkiet. W mistrzostwach Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcach standardowych, które odbyły się 24 października w Zabrzu, małżeństwo zdobyło tytuł wicemistrzowski w kategorii 40+ oraz mistrzowski w kategorii 50+. Z uwagi na panującą epidemię mistrzostwa odbyły się na szczególnych zasadach – bez udziału publiczności, z licznymi obostrzeniami sanitarnymi, a do tego tancerze występowali na parkiecie w krótkich blokach czasowych.

/I LO, opr. mn/

fot. Polskie Towarzystwo Taneczne

Poprzedni artykułPonad 19 tysięcy nowych zakażeń w kraju, blisko 2 tysiące na Dolnym Śląsku. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułPotrzebna pomoc dla Julity Firuty. Trwa zbiórka na operację dla utalentowanej piłkarki!