Strona główna Wydarzenia Wszystkich Świętych. Zmiany w komunikacji miejskiej wycofane po decyzji o zamknięciu cmentarzy

Wszystkich Świętych. Zmiany w komunikacji miejskiej wycofane po decyzji o zamknięciu cmentarzy

0

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w dniach 31 października – 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Ma to ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. W związku z decyzją rządu wycofane zostały już wszystkie zmiany w funkcjonowaniu świdnickiej komunikacji miejskiej, które miały obowiązywać na Wszystkich Świętych.

Podjęliśmy decyzję, że zarówno w dzień przed Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – cmentarze będą zamknięte. Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć. Tradycja jest mniej ważna niż życie – ogłosił premier Morawiecki.

Na taką decyzję rządu zareagowały już samorządy i przewoźnicy, rezygnując z wprowadzania zmian w organizacji ruchu wokół cmentarzy, a także z dodatkowych połączeń komunikacyjnych, które miały ułatwić dojazd do nekropolii. Jak potwierdza Witold Tomkiewicz z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy, w ten weekend nie zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe S-1, S-2 i S-3. Pozostałe linie będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującym rozkładem.

O wprowadzeniu nowych obostrzeń informują kolejne samorządy z terenu powiatu świdnickiego. – Dziś cmentarze komunalne będą otwarte do godz. 24.00. Od jutra oraz 1 i 2 listopada, zgodnie z nowymi obostrzeniami, cmentarze będą zamknięte – przekazał Urząd Miejski w Żarowie. – Strzegom o północy zamyka bramy cmentarzy – poinformował z kolei burmistrz Zbigniew Suchyta.

/mn/

Poprzedni artykułPowiatowe rozgrywki po drugiej serii spotkań
Następny artykułW sobotę z rezerwami pierwszoligowca [BĘDZIE RELACJA LIVE]