Strona główna Wydarzenia Żarów Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe w gminie Żarów

Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe w gminie Żarów

1

Burmistrz Leszek Michalak ogłosił dziś pogotowie przeciwpowodziowe na obszarze gminy Żarów. Decyzja ta została podjęta w związku ze złą sytuacją meteorologiczną oraz prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu.

Na rzekach w części kraju zostały przekroczone stany alarmowe i ostrzegawcze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed dalszymi wzrostami. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia trzeciego stopnia w województwach: dolnośląskim (w zlewniach: Kaczawy, Skory, Baryczy, Strzegomki, Nysy Kłodzkiej, Ślęży, Oławy, gdzie ważne będą do godz. 12 w czwartek), wielkopolskim, opolskim, śląskim i zachodniopomorskim.

Gminny Sztab Kryzysowy monitoruje sytuację w gminie Żarów i w na chwilę obecną nie ma powodów do niepokoju mieszkańców. W związku z występującymi oraz prognozowanymi opadami deszczu, poziom rzek osiągnął podwyższony poziom, nie przekroczył jednak stanu alarmowego. Niestety prognozy na nadchodzące dni są podobne, dlatego nasze służby na bieżąco będą reagować na obecną sytuację – mówi Michał Domański z Gminnego Sztabu Kryzysowego UM w Żarowie.

Pogotowie przeciwpowodziowe na terenie gminy Żarów obowiązuje od dziś 14 października godz. 12.00 do odwołania.

/UM Żarów, opr. mn/