Strona główna Wydarzenia Strzegom Odnów i wygraj. Nagrody za remonty do zgarnięcia

Odnów i wygraj. Nagrody za remonty do zgarnięcia

0

Rozpoczął się nabór do jubileuszowej edycji konkursu „Odnów i wygraj” za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury materialnej gminy Strzegom. Do 6 grudnia zarówno wspólnoty mieszkaniowe, jak i właściciele budynków jednorodzinnych powinni złożyć stosowne wnioski wraz z dokumentacją fotograficzną potwierdzającą dokonanie remontu elewacji.

W dotychczasowych dziewięciu edycjach odnowiono w sumie 138 budynków (102 budynki wielorodzinne, 35 budynków jednorodzinnych i 1 budynek niemieszkalny). W sumie strzegomski samorząd przeznaczył ze swojego budżetu ok. 2,15 mln zł na nagrody w tym konkursie.

Nagrody sięgają od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. – Najistotniejsze jest to, jaki wpływ na estetykę miasta i gminy ma wykonany remont elewacji, dachu, stolarki okiennej i drzwiowej – mówi Violetta Urban-Smagłowska, naczelnik wydziału kultury, sportu i promocji w Urzędzie Miejskim. Rozstrzygnięcie najbliższej edycji nastąpi w pierwszych tygodniach 2021 r.

– Nie ma jednej, zarezerwowanej puli na konkurs. Wszystko zależy od liczby zgłoszeń i samych propozycji. Co roku w sumie jest to ok. 300 tysięcy złotych. O tych środkach decyzja zapada podczas ustalania budżetu na kolejny rok – tłumaczy naczelniczka.

Formularz konkursowy można pobrać TU. Wypełnione zgłoszenie należy złożyć w biurze podawczym Urzędu Miejskiego.

/opr. red./
Zdjęcia UM Strzegom

Poprzedni artykułDolnośląskie Gryfy rozdane!
Następny artykułOdrabiamy zaległości, w środę gramy z Gimbasketem