Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowy plac zabaw w Bystrzycy Górnej na finiszu

Nowy plac zabaw w Bystrzycy Górnej na finiszu [FOTO]

0

Trwają ostatnie prace przy budowie nowego placu zabaw w Bystrzycy Górnej. Na ten cel pozyskane zostało dofinansowanie samorządu województwa dolnośląskiego w wysokości 30 tys. zł.

W ramach zadania zrealizowano roboty ziemne wraz z wywozem ziemi, zamontowano obrzeża elastyczne oraz wykonano bezpieczną nawierzchnię ze żwiru, a także – co najbardziej istotne dla najmłodszych mieszkańców Bystrzycy Górnej – zamontowano urządzenia zabawowe: zestaw wielofunkcyjny, huśtawkę wahadłową podwójną, wagową, huśtawkę wahadłową typu bocianie gniazdo, piramidę linową, stoły do gry chińczyka, w szachy, warcaby. Dodatkowo na terenie placu zabaw usadowiono elementy małej architektury – 4 ławki z oparciem, stojak na rowery, tablice z regulaminem oraz kosze na śmieci – wylicza Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

Jak dodaje, realizacja projektu w Bystrzycy Górnej umożliwi aktywne spędzanie czasu przez dzieci i mieszkańców, a także przyczyni się do ich wspólnej integracji. Całkowita wartość prac to ponad 95 tys. zł, z czego 30 tys. zł pokryło dofinansowane z programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnicki Festiwal Filmowy od soboty
Następny artykułOddaj krew! Akcja poboru już jutro w Świdnicy