Strona główna Wydarzenia Świdnica Nowoczesny aparat do leczenia jaskry w świdnickim szpitalu

Nowoczesny aparat do leczenia jaskry w świdnickim szpitalu

2

Świdnicki szpital Latawiec, jako jeden z nielicznych w Polsce, dysponuje najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do nowatorskiego leczenia jaskry, metodą mikropulsowej cyklofotokoagulacji. W całym kraju z technologii takiej korzysta zaledwie sześć szpitali – informuje placówka na swojej stronie.

Zastosowanie Lasera CYCLO G6, amerykańskiej firmy IRIDEX, w który wyposażony został Oddział Okulistyczny naszego szpitala, stanowi przełom w leczeniu jaskry. Jest doskonałą alternatywą leczenia dla osób, u których nie ma możliwości stosowania leków, gdyż pozwala na obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego (IOP), bez konieczności podawania farmaceutyków, a co więcej pozwala uniknąć mechanicznej ingerencji w obrębie gałki ocznej i związanego z tym ryzyka wystąpienia powikłań – czytamy w komunikacie. Urządzenie zostało kupione ze środków własnych szpitala.

Nowa technologia MicroPulse, którą dysponujemy, to obecnie najnowocześniejsza terapia jaskry, coraz częściej stosowana na świecie. Jest to przede wszystkim metoda bezpieczna dla pacjenta, dzięki temu, że zabiegi są nieinwazyjne (nie naruszamy struktury gałki ocznej). W związku z tym, ryzyko powikłań jest ograniczone do minimum i stanowi zaledwie ułamek w porównaniu ze starszymi metodami. Bardzo ważny jest dla nas fakt, że możemy zabiegi MicroPulse wykonywać u praktycznie wszystkich pacjentów, ponieważ przeciwskazania dotyczą jedynie albinosów – mówi Marią Smolarek-Wicher, lekarz kierujący Oddziałem Okulistycznym świdnickiego szpitala Latawiec.

Jak zapewnia Maria Smolrek-Wicher, mimo obecnych ograniczeń związanych z pandemią zabiegi ratujące wzrok są wykonywane.

/opr. asz/