Strona główna 112 Nietrzeźwi kierujący zatrzymani. Jeden prowadził auto mając blisko 3 promile

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani. Jeden prowadził auto mając blisko 3 promile

0

W czwartek na terenie powiatu świdnickiego policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. – Zwracamy się z apelem o niewsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu i reagowanie na innych kierowców, którzy to zrobili. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne – przypomina Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Wczoraj około północy funkcjonariusze Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki VW Golf mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kolejny „drogowy as” to 51-latek zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Słotwinie na terenie gminy Świdnica. Mężczyzna kierował samochodem marki Mercedes mając ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie – mówi rzecznik KPP Świdnica.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz konsekwencji karnych, nietrzeźwi kierowcy powinni pamiętać o zagrożeniu, jakie swoim zachowaniem na drodze stwarzali dla siebie i innych osób – dodaje.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBurmistrz Jaworzyny Śląskiej na kwarantannie
Następny artykułStraż miejska i policja wspólnie pilnuje przestrzegania zasad związanych z COVID-19. „Najwięcej problemów sprawia młodzież”