Strona główna Sport Inne Niesłychany dreszczowiec w Siechnicach

Niesłychany dreszczowiec w Siechnicach

0

Fantastyczne emocje towarzyszyły spotkaniu 4. kolejki koszykarskiej III ligi, w którym ekipa KKS-u Siechnice podejmowała drużynę IgnerHome Polonia Świdnica. Koszykarski thriller zakończył się triumfem gospodarzy, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie dogrywki.

W lepszych nastrojach do tego pojedynku przystępowali świdniczanie, którzy w swoim dorobku mieli dwa zwycięstwa i w lidze byli jeszcze niepokonani. Siechniczanie prowadzeni przez legendę polskiej koszykówki – Radosława Hyżego na swoim koncie posiadali jedną wygraną i dwie przegrane. Pierwsza kwarta przebiegła jednak pod dyktando niezwykle zdeterminowanych tego dnia miejscowych, którzy wygrali ją różnicą 10 punktów (24:14). Na odpowiedź biało-zielonych nie trzeba było długo czekać. Drużyna Pawła Domaradzkiego mozolnie, ale skutecznie odrabiała straty. Przed ostatnią ćwiartką na tablicy wyników było 54:49. – Cały mecz goniliśmy rywali. Na pierwsze prowadzenie wyszliśmy dopiero minutę przed końcem regulaminowych 40 minut. Na 15 sekund przed syreną wygrywaliśmy różnicą 3 punktów. Faulowaliśmy jednak zawodnika gospodarzy przy rzucie za 3 „oczka”. Wszystkie rzuty wolne były skuteczne i przyszło nam grać dogrywkę. Niesamowity dreszczowiec, dwukrotnie wychodziliśmy ze strasznych tarapatów, lecz ostatecznie przegraliśmy po dwóch dogrywkach 91:95 – komentuje przebieg ostatnich minut jeden z naszych koszykarzy, Andrzej Słobodzian.

Warto odnotować, że trener Paweł Domaradzki nie mógł skorzystać w Siechnicach z dwójki swoich zawodników – Jacka Dymarskiego i Grzegorza Kaczmarczyka. Obecnie świdniczanie mają w swoim dorobku dwie wygrane oraz jedną porażkę i z 5 punktami plasują się na 5. pozycji w tabeli. W swoim rozkładzie mamy jednak zaległy, domowy mecz z najsłabszą jak na razie ekipę UKS-u Gimbasket Wrocław (przełożony na 28 października, godz. 20.00, hala Zawiszów). Zanim dojdzie do tej konfrontacji podejmiemy na swoim terenie jeszcze innego przeciwnika. W niedzielę, 25 października do Świdnicy zawita szósta w stawce ekipa Chrobrego XXI Kłodzko (godz. 17.00). Obecnie z kompletem czterech zwycięstw prowadzi w tabeli MKS Basket Szczawno-Zdrój.

KKS Siechnice – IgnerHome Polonia Świdnica 95:91 (24:14, 16:19, 14:16, 24:29, d: 8:8, d: 9:5)

Polonia: Kostek (22), Słobodzian (18), Murzacz (17), Sieńko (10), Soboń (10), Cisek (6), Pałac (6), Ozga (2), Połeć.