Strona główna Artykuł sponsorowany Mi i Redmi. Dwie linie telefonów Xiaomi

Mi i Redmi. Dwie linie telefonów Xiaomi

0

Xiaomi to marka, która w błyskawicznym tempie zyskała na popularności. Jej znakiem rozpoznawalności jest świetna jakoś w stosunku do ceny. Chiński producent wypuścił dwie linie telefonów, serię Mi i Redmi. Czym się od siebie różnią?

Redmi czy Mi – czym się od siebie różnią?
Po smartfony o chińskiego producenta sięga coraz więcej osób. Nic dziwnego. Są doskonałą alternatywą dla produktów konkurencyjnych marek nie tylko średniej, ale i tej wyższej półki, w tym liderów w branży. Wyposażone w innowacyjne rozwiązania, świetne podzespoły z fajnym designem, zyskały rzeszę zwolenników. Jednak wciąż wiele osób zastanawia się, jaki Xiaomi wybrać? Czy z serii Redmi, czy Mi? I czym się różnią? Smartfony z obu serii mają kilka podobieństw.

Po pierwsze, działają one w oparciu o zmodyfikowaną wersję Androida z nakładką MIUI. Po drugie, obie linie posiadają opcję dual SIM. Po trzecie, cechują się dobrymi parametrami w stosunku do ceny. Mimo to różnią się między sobą.  Telefony z serii Remi są zdecydowanie tańsze. Najnowsze modele to wydatek rzędu 1000 złotych. A za najtańszy model wydamy tylko 400 złotych. Na cenę wpływają m.in. podzespoły, które są różne w obu liniach. W Redmi znajdziemy nieco starsze podzespoły. Co niestety jest odczuwalne podczas codziennego użytkowania.

Linia Redmi – czym się charakteryzuje?
Linia Redmi zadebiutowała już w 2013 roku. I z roku na rok zdobywa wielu zwolenników. To seria stworzona z myślą o użytkownikach, którzy nie mają zbyt wielu wymagań. Dedykowana tym, którzy szukają telefonu do podstawowych czynności jak pisanie sms i dzwonienie nieco lepszej jakości. Ze względu na zastosowanie starszych procesorów czy mniejszej ilości RAM, nie zapewniają tak wydajnej i szybkiej pracy urządzenia, jak flagowce z linii Mi. Mają nieco gorsze aparaty, choć te nowsze modele pozwolą i tak uwiecznić najważniejsze momenty w przyzwoitej jakości.

Mimo to i tak świetnie sobie radzą. Nie spodziewajmy się cudów za tak niewielkie pieniądze. Jeśli nie wymagasz od telefonu świetnego aparatu, szybkiej pracy, a po prostu zależy Ci na dobrym sprzęcie w niskiej cenie, to smartfony z linii Redmi będą dla Ciebie strzałem w 10!

Linia Mi – dla kogo?
Linia Mi to seria smartfonów, które mają stanowić alternatywę dla telefonów konkurencyjnych marek ze średniej, a nawet i najwyższej półki. Dedykowana użytkownikom, którzy chcą od swojego smartfona czegoś więcej. Xiaomi Mi wyposażono w nowsze procesory, gwarantujące wydajność oraz płynną pracę podczas codziennego użytkowania. Doskonałe zarówno w  celach rozrywkowych m.in. grania w gry, jak i w biznesowym, do pracy.

Większość modeli, zwłaszcza te nowe, mają świetne aparaty, które zadowoloną amatorów. Co ciekawe, chiński producent docenił zainteresowanie smartfonami i poszedł krok naprzód, wypuszczając Xiaomi Mi 10 Pro. To nowoczesny smartfon, który wcale nie odbiega od liderów na rynku. Zresztą jego cena wcale nie jest taka niska. To tylko udowadnia, że Xiaomi chce tworzyć naprawdę dobrej jakości smartfony z górnej półki.

Więcej informacji o modelach Xiaomi znajdziesz na stronie https://mimarkt.pl/

/Artykuł sponsorowany/