Strona główna Sport Piłka ręczna Mecz ze Spartą bez udziału publiczności

Mecz ze Spartą bez udziału publiczności

0

W związku ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce, na Dolnym Śląsku i w Świdnicy, przypadkami COVID19 w kilku zespołach II ligi oraz w trosce o zdrowie zawodników i kibiców, zarząd Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej podjął decyzję o organizacji najbliższego meczu II ligi ze Spartą Oborniki Wielkopolskie (sobota, godzina. 18.00, hala sportowo-widowiskowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno bez udziału publiczności. Mecz będzie transmitowany na żywo w internecie.

W poprzedniej kolejce nie odbyły się aż trzy z sześciu zaplanowanych spotkań. Przyczyną odwołania dwóch meczów był koronawirus zdiagnozowany u graczy dwóch klubów. – W naszej ocenie sytuacja jest bardzo poważna i coraz trudniejsza. Dodatkowo wprowadzone zostały już kolejne obostrzenia, między innymi redukując liczbę dostępnych miejsc na trybunach. My jednak postanowiliśmy pójść krok dalej. To nie była łatwa decyzja, ale w tej sytuacji uznaliśmy, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie organizacja meczu bez udziału publiczności. W tym momencie najważniejszą dla nas wartością jest w miarę możliwości maksymalna ochrona zdrowia naszych zawodników i kibiców – tłumaczy Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u Świdnica.

Kibice nie będą mogli wejść do hali, ale mecz zobaczą w internecie. Transmisja odbędzie się na klubowym fanpejdżu na facebooku. Będzie to starcie aktualnie czwartej i piątej drużyny tabeli. Oba zespoły mają na swoim koncie po sześć punktów i dwa zwycięstwa w trzech meczach. W poprzednim sezonie świdniczanie wygrali oba spotkania: 30:29 w Świdnicy i 31:25 w Obornikach Wielkopolskich.

5. kolejka (17–18.10)
ŚKPR Świdnica – Sparta Oborniki Wlkp.
Tęcza Kościan pauzuje
Zew Świebodzin – Trójka Nowa Sól
Spartakus Buk – Żagiew Dzierżoniów
ERUCO UKS Dziewiątka Legnica – Wolsztyniak
Polonia Środa Wlkp. – Orlik Brzeg
SPR Oleśnica – OSiR Komprachcice

/ŚKPR/