Strona główna Wydarzenia Świebodzice Ksiądz z parafii św. Mikołaja w Świebodzicach z koronawirusem

Ksiądz z parafii św. Mikołaja w Świebodzicach z koronawirusem

0

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u księdza Grzegorza Bandy ze Świebodzic. Żaden inny kapłan nie trafił na kwarantannę, a parafia funkcjonuje normalnie.

Fot. fb

Ksiądz Grzegorz Banda został skierowany na izolację domową, którą odbywa w swoim mieszkaniu do dnia 29 października bieżącego roku. Ponieważ Ksiądz Grzegorz przez 10 dni poprzedzających uzyskanie pozytywnego wyniku testu sam poddał się domowej kwarantannie, podczas której z nikim się nie kontaktował, decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdnicy nikt z otoczenia, poza samym Księdzem Grzegorzem nie ma obowiązku udania się na kwarantannę lub wykonania testów na obecność koronawirusa. Dzięki temu pozostali kapłani i cała parafia mogą funkcjonować bez zakłóceń. Ksiądz Grzegorz czuje się dobrze, objawy choroby powoli ustępują – informuje parafia na swojej stronie.

– Zamieściliśmy informację, żeby wszystko było jasne, bo niczego nie ukrywamy – mówi proboszcz ks. Józef Siemasz. – Od razu, jak ksiądz Grzegorz zgłosił, że ma katar, dostał polecenie, by pozostał w swoim pokoju. Z nikim się nie kontaktował, cały czas pozostaje pod opieką lekarzy. Nikt więcej nie ma objawów i sanepid uznał, że nie ma podstaw do zlecenia testów.

/asz/

Poprzedni artykułOddaj krew! Akcja poboru już jutro w Świdnicy
Następny artykułAutobus MPK potrącił pieszą