Strona główna 112 Jechał pod wpływem narkotyków, wpadł z amfetaminą i marihuaną

Jechał pod wpływem narkotyków, wpadł z amfetaminą i marihuaną

0

Świdniccy policjanci zatrzymali 20-letniego kierującego, u którego wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna w chwil zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki. Okazało się, że to nie jedyne, co nietrzeźwy kierowca miał na sumieniu.

Do zatrzymania mężczyzny kierującego osobowym Roverem doszło 8 października, chwilę po północy, na terenie Świdnicy. – Styl jazdy kierującego mógł wskazywać, iż może kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu, okazało się że 20-letni kierujący jest trzeźwy, a mimo to cały czas w trakcie wykonywanych przez policjantów czynności zachowywał się bardzo nerwowo. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy poddali 20-latka badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków oburzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak się okazało, to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu. – Na tylnym siedzeniu policjanci ujawni pudełko po butach z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego, który poddano badanom na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że zabezpieczony susz to marihuana. Następnie przy mężczyźnie ujawniono woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który przebadano na testerze narkotykowym, test potwierdził, że to amfetamina. Mężczyzna posiadał łącznie ponad 330 porcji tych narkotyków – wylicza Ząbek. Podczas dalszych czynności okazało się, że tablice rejestracyjne znajdujące się na pojeździe należą do innego samochodu. Rover, którym kierował 20-latek, nie miał też ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia.

Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik KPP Świdnica. Z kolei za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do 2 lat więzienia.

/KPP Świdnica, opr. mn/