Strona główna Sport Inne Druga wygrana i pozycja lidera tabeli

Druga wygrana i pozycja lidera tabeli

0

Po udanej inauguracji sezonu 2020/2021, koszykarze trzecioligowego IgnerHome Polonia Świdnica sięgnęli po drugie zwycięstwo. Biało-zieloni występujący pod dowództwem trenera Pawła Domaradzkiego w pełni wykorzystali atut własnego parkietu, pokonując ekipę Team-Plast KK Oleśnica.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie zakończonej wygraną gości 23:22, w kolejnych obie drużyny grały mocnymi zrywami. Druga ćwiartka wyraźnie padła łupem naszych koszykarzy (23:14) i wyglądało na to, że wszystko jest na najlepszej drodze, by pełna pula punktów pozostała w Świdnicy. Po zmianie stron do zdecydowanych ataków wzięli się goście i błyskawicznie zaczęli odrabiać ośmiopunktową stratę. Zrobili to z nawiązką bowiem przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników było 50:55. Gdy wydawało się, że na fali znajdują się przyjezdni, to znów do gry w dobrym stylu wrócili biało-zieloni. Miejscowi całkowicie zdominowali grę w ostatniej kwarcie, wygrywając ją 24:11, a całe spotkanie 74:66. To drugi triumf biało-zielonych w drugim rozegranym spotkaniu, który daje nam pozycję lidera tabeli III ligi.

IgnerHome Polonia Świdnica – Team-Plast KK Oleśnica 74:66 (22:23, 23:14, 5:18, 24:11)

Polonia: Ozga (19), Kostek (17), Dymarski (13), Sieńko (9), Kaczmarczyk (8), Soboń (5), Połeć (3), Cisek, Pałac, Słobodzian, Stec, Poradzisz.

KK: Piasecki (13), Horn (12), Rodak (10), Ludwisiak (8), Narolski (8), Zakrzewski (7), Siworski (4), Gruba (2), Kryszka (2).