Strona główna Artykuł sponsorowany Budujesz dach? Sprawdź Wiązar Polska!

Budujesz dach? Sprawdź Wiązar Polska!

0

Wiązar Polska to firma produkująca wysokiej jakości wiązary dachowe, która na lokalnym rynku odnosi wiele sukcesów. Jej właściciele, Hubert i Maksymilian Wychowanek, nadają branży budowlanej nowego, innowacyjnego znaczenia. W projekty, które realizują, wkładają bowiem nie tylko dużo ciężkiej pracy oraz sporą ilość wiedzy i doświadczenia, ale i ogrom pasji do tego co robią. Jaka jest historia ich firmy, co stoi za jej sukcesem i jakie plany mają na przyszłość?

Czym dokładnie zajmuje się Wiązar Polska?
Wiązar Polska to firma z siedzibą w Jaworzynie Śląskiej, działająca głównie na rynku dolnośląskim i w sąsiednich województwach, ale wciąż poszerzająca swoje zasięgi. Zajmuje się dostarczaniem prefabrykowanych konstrukcji dachowych dla budynków mieszkalnych, rolniczych i przemysłowych. W prostych słowach: trudzi się jednym z najważniejszych etapów budowy każdego budynku – konstrukcją jego dachu!

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie jest ona tartakiem. Używane przez braci Wychowanek drewniane belki sprowadzane są z zaufanych skandynawskich firm, a każda deska jest dokładnie sprawdzona i certyfikowana. Dzięki temu tworzone przez markę wiązary dachowe są bezpieczne, atestowane i posiadają certyfikat kontroli.

Jako jedna z nielicznych firm budowlanych Wiązar Polska może pochwalić się nie tylko certyfikatami na konkretne materiały, ale i na sam gotowy produkt. Tworzone przez nią  wiązary mogą być więc używane nawet w budynkach publicznych, takich jak szkoła czy przedszkole. Usługę montażu konstrukcji firma wykonuje zaś kompleksowo, co daje gwarancję solidnie i sprawnie zamontowanych elementów. We wszystkich projektach, jakich podejmuje, właściciele biorą czynny udział. Maksymilian zajmuje się projektowaniem wiązarów, a Hubert nadzorowaniem całej ich budowy i montażu.

Żaden projekt to nie problem
Ogromnym atutem firmy Wiązar Polska jest fakt, że żaden projekt nie stanowi dla niej problemu. Zatrudnieni w niej specjaliści tworzą konstrukcje dachowe zarówno małych domów rodzinnych, jak i wielkich hal produkcyjnych, supermarketów czy budynków rolniczych. Dopasowują też projekty do potrzeb klienta. Na jednej z lokalnych stacji benzynowych zaproponowali zmianę stropu żelbetowego na dach płaski na wiązarach dachowych, tym samym znacznie redukując koszt całego przedsięwzięcia. Inną ciekawą realizacją był specjalny projekt dla warsztatu samochodowego, w którym zastosowali wiązary nożycowe. Dzięki temu inwestor nie miał problemu z ustawieniem w warsztacie wysokiego podnośnika. Nie tylko są więc w stanie zrealizować każdy projekt, ale i każdy ulepszyć – tak, aby spełnić indywidualne potrzeby klienta. Dach z dodatkowym miejscem na strychu? Żaden problem! A może bardziej artystyczna koncepcja z otwartymi wiązarami w stylu rustykalnym? Pewnie! Dla braci Wychowanek zdaje się nie być rzeczy niemożliwych.

Pomysł na rodzinny biznes
Każdy kolejny dzień jest naszym kolejnym sukcesem. Nie tylko tylko ze względu na coraz większe grono nowych klientów, ale i z powodu wciąż powracających do nas tych starych, zadowolonych z naszej wcześniejszej pracy – tak właściciele Wiązar Polska zgodnie odpowiadają zapytani o ich największy sukces zawodowy. Jak to się jednak zaczęło? Smykałkę do biznesu przekazał im niewątpliwie tata – doktor ekonomii i właściciel kilku przedsiębiorstw, który – jak z dumą opowiadają – własnoręcznie wybudował należącą do niego piekarnie. Po szkole średniej nie mieli więc wątpliwości, że i oni otworzą własne firmy. Obydwaj ukończyli studia wyższe na Politechnice Wrocławskiej na kierunkach związanych z budownictwem, co zaowocowało pomysłem na stworzenie rodzinnego biznesu w branży budowlanej.

Na budowach pomagaliśmy już jako dzieci – oczywiście w wakacje i weekendy oraz wykonując tylko proste prace pomocowe. Ja już w wieku 18 lat prowadziłem swoją pierwszą budowę, a Maks przez kilka lat pracował w różnorodnych biurach projektowych – opowiada Hubert, dodając, że ich firma oparta jest więc nie tylko na wykształceniu kierunkowym, ale i na wieloletnim doświadczeniu w branży.

W czym tkwi sekret?
Zaczynali skromnie: od niewielkiego przedsiębiorstwa, w którym pracowały zaledwie cztery osoby. Determinacja i ciężka praca właścicieli wpłynęła na szybki rozwój firmy. Jeszcze do niedawna budowali zaledwie jeden dach tygodniowo, dziś tworzą jeden dziennie. Ich rekord to zaś trzy dachy w ciągu jednego dnia. Nie odbija się to jednak na jakości. Z Wiązar Polska na wyłączność współpracuje firma, której pracownicy pochwalić się mogą kilkunastoletnim stażem w branży. Natomiast każdy dach, każda belka i każdy najmniejszy szczegół nadzorowany jest osobiście przez Maksymiliana i Huberta, co zapewnia bardzo wysoki standard usług firmy.

Kreatywność, solidne wykonanie, rodzinna atmosfera i indywidualne podejście do każdego projektu – te cztery aspekty padają w opiniach stałych klientów firmy najczęściej. Hubert i Maks doceniani są nie tylko za swoje umiejętności projektowe i budowlane, ale i interpersonalne. Mimo, że firma się rozrosła – wciąż wiele rzeczy robią w niej osobiście i dzięki temu pracują w bezpośrednim kontakcie z klientem. Co ważne dzwoniąc do siedziby firmy można mieć pewność, że telefon odbierze osoba decyzyjna, a nie przysłowiowa „sekretarka sekretarki”. Każdy realizowany przez nich projekt – od dachu małego sklepu, po dach wielkiej hali przemysłowej – jest zaś objęty odpowiednim nadzorem i dopracowany w nawet najmniejszym detalu.

Co dalej?
Hubert i Maksymilian chcą rozwijać firmę, tworząc coraz to bardziej innowacyjne projekty i powiększając obszar swojej działalności. Już teraz korzystają z jednych najlepszych dostępnych na rynku maszyn, ale w planach mają kupno nowych, takich jak kolejna wysokiej klasy piła CNC. Połączenie ich wiedzy, doświadczenia i najbardziej innowacyjnego sprzętu do modelowania i składania wiązarów to gwarancja usługi na najwyższym poziomie. Współpracując z Wiązar Polska można mieć pewność, że dach w budowanym przez nas budynku będzie nie tylko solidny i wytrzymały, ale dopasowany do naszych potrzeb. Dowodem na to są niezwykle pozytywne opinie wśród ciągle powracających klientów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZostawił przykre napisy na budynkach policji i prokuratury. Usłyszał zarzut
Następny artykułBlisko 2000 nowych zakażeń w Polsce. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w powiecie świdnickim?