Strona główna 112 Bez maseczki w kolejce do jadłodajni, demontaż pralki nad rzeką i przestawione...

Bez maseczki w kolejce do jadłodajni, demontaż pralki nad rzeką i przestawione znaki. Interwencje straży miejskiej

0

Od 2 do 8 października świdnicka Straż Miejska interweniowała 160 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali interwencje najbardziej nietypowe lub warte uwagi, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

2 października 2020 roku o godz. 12.10 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że w kolejce do jadłodajni „Caritas” przy ul. Westerplatte awanturuje się nietrzeźwy mężczyzna bez maseczki zasłaniającej usta i nos. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zaprowadzili spokój w kolejce a nietrzeźwy mężczyzna oddalił się, niestety bez posiłku.

2 października 2020 roku o godz. 17.01 operator monitoringu miejskiego zauważył, że przy wejściu na teren dworca PKP jeden z pasażerów przelał piwo do butelki po napoju a następnie delektował się złotym trunkiem. Bardzo się zdziwił gdy interweniujący strażnicy opowiedzieli mężczyźnie o zapisie z monitoringu. Kiedy nie udało się ominięcie przepisów to z uśmiechem przyjął mandat.

3 października 2020 roku o godz. 16.40 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie mieszkańca ul. Słobódzkiego dotyczące przestawienia barierki ze znakiem zakazu wjazdu ustawionej na w/w ulicy. Żartowniś swoim czynem mógł doprowadzić do niebezpieczeństwa na drodze. Przybyli na miejsce strażnicy ustawili znaki na swoim miejscu.

4 października 2020 roku o godz. 17.10 do Komendy Straży Miejskiej przyszedł mężczyzna, którego zaniepokoił brak kontaktu ze znajomym. Jego kolega jest po udarze i boi się o jego zdrowie. Na miejsce udali się strażnicy. Mieszkanie było zamknięte ale postanowili sprawdzić czy osoba ta nie potrzebuje pomocy. Wezwano strażaków, którzy pomogli dostać się do mieszkania lecz na pomoc było już za późno.

7 października 2020 roku o godz. 12.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie mieszkańca ul. Wrocławskiej, że w okolicy żelaznego mostu dwie osoby demontują starą pralkę. Przybyli na miejsce strażnicy stwierdzili, że metalowe części są przygotowane do sprzedaży w pobliskim skupie złomu a pozostałe elementy rozrzucone na łące. Interweniujący strażnicy podjęli decyzję, że za tak przeprowadzony recykling zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

7 października 2020 roku o godz. 17.57 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie od mężczyzny, który prosi o pomoc, gdyż w okolicy wejścia na cmentarz przy ul. Słowiańskiej jest obrażany przez n/n mężczyznę. Człowiek ten ubliża mu i używa słów nieprzyzwoitych a wokół są ludzie oczekujący na autobus. Przybyli na miejsce strażnicy uspokoili agresora znanego już z podobnych incydentów. Mężczyzna za używanie słów nieprzyzwoitych został ukarany mandatem.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński