Strona główna 112 Z narkotykami i sądowym zakazem

Z narkotykami i sądowym zakazem

0

W ręce policjantów ze Strzegomia wpadł 28-latek, który nie tylko zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale też posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

1 września w godzinach porannych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu, patrolując ulice miasta, w rejonie ulicy Aleja Wojska Polskiego zauważyli dobrze im znanego 28-latka, który kierował samochodem osobowym marki Opel, a wobec którego sąd orzekł sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym podjęli wobec mężczyzny kontrole drogową – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Sprawdzenie w systemach policyjnych potwierdziło, że mężczyzna posiada sądowy zakaz orzeczony do lutego 2029 roku.

Podczas całej kontroli kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, a jego odpowiedzi były niepewne i niespójne. W wyniku przeprowadzonej kontroli pojazdu mundurowi ujawnili saszetkę oraz plecak, w których znajdowały się woreczki strunowe z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego, bezbarwnego kryształu oraz proszku koloru białego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, iż zabezpieczony susz to marihuana, bezbarwny kryształ to metamfetamina, a biały proszek to amfetamina. Mężczyzna posiadał ponad 70 porcji tych narkotyków – wylicza Ząbek.

28-latek został zatrzymany, a sprawie usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZespół Szkół w Świebodzicach przejęty przez miasto
Następny artykułPandemia utrudnia leczenie Mai Tyczyno