Strona główna Wydarzenia Świebodzice Wysprzątali okolice swojego miasta

Wysprzątali okolice swojego miasta

0

Kilkadziesiąt osób – od dzieci po seniorów, w minioną sobotę zakasało rękawy i wysprzątało okolice Świebodzic. Okazją była wprowadzona do Polski 27 lat temu globalna akcja „Sprzątanie Świata”.

– Do wyzbierania odpadów z terenów zielonych otaczających Świebodzice zaprosiły władze miasta i Miejski Dom Kultury, wspierane przez wielu partnerów. – Każda z osób uczestniczących w wydarzeniu wybierała jedną z czterech wytyczonych przez organizatorów tras do sprzątania. Do wyboru był rejon Cierni, Pełcznicy (ul. Leśna, Zimny Dwór) oraz ul. Sportowa. W punkcie rejestracji każdy uczestnik otrzymał kolorową opaskę, worki do segregacji odpadów, maseczkę ochronną, rękawiczki oraz wodę mineralną – informują organizatorzy.

– Sprzątanie każdej trasy trwało około dwóch godzin, a odpady zbierane były z zachowaniem zasad wstępnej segregacji do dedykowanych worków. Dodatkowo okolice ruin Zamku Cisy wysprzątała Straż Ochrony Przyrody, a przedstawiciele grupy Off Road zwozili odpady z wysokich tras, specjalnie przystosowanym do tego autem. Pozostałe odpady zwożone były przez pracowników ZGK Spółka z o.o. Po powrocie ze sprzątania na boisku przy ul. Rekreacyjnej każdy uczestnik otrzymał ekologiczną torbę promującą miasto Świebodzice, ulotkę dotyczącą segregacji odpadów oraz ciepły posiłek – podaje Urząd Miejski w Świebodzicach.

W akcji uczestniczyli także pracownicy Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.  – Wydarzenie rozpoczęło się od sprzątania koryta Pełcznicy przez pracowników zbiornika Dobromierz i zbiornika Mietków. Rzekę oczyszczono w granicach miasta Świebodzice. Udało się zebrać aż 1,5 tony śmieci. Z kolei w sobotę, 19 września, w ramach kontynuacji akcji, w Świebodzicach odbyło się sprzątanie miasta, po którym dla wszystkich uczestników zorganizowano edukacyjny piknik z grami i konkursami dla dzieci. W imprezie wzięli udział także pracownicy Wód Polskich Zarządu Zlewni w Legnicy, a zabawa z kołem fortuny i quizem wiedzy na temat edukacji wodnej, w których do wygrania były okolicznościowe gadżety od naszego gospodarstwa, spotkała się ze sporym zainteresowaniem małych uczestników akcji – informuje zespół komunikacji społecznej Wód Polskich.

/opr. red./
/Zdjęcia UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułPodróżny zakażony koronawirusem. Świdnicki sanepid apeluje do współpasażerów
Następny artykułPodejrzenie zakażenia w „Hotelarce”. Zajęcia odwołane