Strona główna Sport Piłka nożna Świetny weekend w wykonaniu piłkarek Polonii

Świetny weekend w wykonaniu piłkarek Polonii

0

Do bardzo udanych zaliczą swoje ostatnie występy zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej Polonii Świdnica. Po zwycięstwa sięgnęły zarówno piłkarski występujące w lidze dolnośląskiej trampkarek U-15, jak i trzecioligowe seniorki. 

W sobotę na boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zawodniczki zainaugurowały zmagania w lidze dolnośląskiej trampkarek U-15. W pierwszej kolejce zmierzyły się dwie najlepsze drużyny na Dolnym Śląsku z poprzedniego sezonu, które wywalczyły awans do rozgrywek centralnych. Zapowiadało się więc ciekawe widowisko i tak właśnie się stało. Świdniczanki wysoko zwyciężyły Ślęzę Wrocław, bo aż 5:1. Mimo wysokiego wyniku mecz był bardzo zacięty i obfitował w mnóstwo znakomitych akcji z obu stron. Gole dla naszego zespołu zdobyły: Oliwia Bębeniec, Wiktoria Chraścina, Nadia Sobel, Nadia Hładko oraz Emilia Włodkowska.

Skład: Roksana Matuszewska (Izabela Skowrońska), Amelia Kozina, Kinga Łukaszczuk, Julia Roman, Anna Skowrońska, Nadia Sobel, Aleksandra Śliwińska, Karolina Pfister (Nadia Hładko), Wiktoria Chraścina, Oliwia Bębeniec (Emilia Włodkowska), Julia Kołodziej (Justyna Szwarcbach – Wiktoria Zajączkowska)

W niedzielę natomiast seniorki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej wybrały się do Chorzowa, aby powalczyć o punkty z miejscowymi Jaskółkami. Po nieudanym starcie w rozgrywkach III ligi makroregionalnej i porażce przed tygodniem z Promieniem Żary (2:5), przyszedł czas na pierwsze punkty. Nasze zawodniczki w bardzo dobrym stylu pokonały na wyjeździe Jaskółki Chorzów 6:3. Hat-trick’iem popisała się Kamila Kosior, a kolejne gole były dziełem Julii Morąg, Julii Migacz oraz Liwii Serafin. Zwłaszcza ta ostatnia zasługuje na uwagę, gdyż nasza defensorka popisała się potężnym uderzeniem z rzutu wolnego z 25 metrów, trafiając pod poprzeczkę. Po meczu trener naszej drużyny, Bartosz Kulig tak skomentował ten pojedynek „na gorąco”: – Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, a zwłaszcza z zaangażowania dziewcząt. Dziś te punkty kosztowały nas dużo zdrowia i sił, więc tym bardziej cieszy że to poświęcenie nie poszło na marne.

Skład: Lidia Maciejewska, Liwia Serafin, Anna Pawlik, Ewa Klasa, Monika Garbacz, Paulina Miśkiewicz, Daryna Datsenko, Julia Morąg, Kamila Kosior, Alicja Antoszczak oraz Julia Migacz. Rezerwa: Sandra Kozak, Jessica Błażejewska oraz Sandra Kozak.

/MDvR/