Strona główna 112 Stylem jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Kierował pod wpływem narkotyków

Stylem jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Kierował pod wpływem narkotyków

0

Do dwóch lat więzienia grozi 27-latkowi zatrzymanemu na terenie Jaworzyny Śląskiej, u którego wstępne badanie wykazało, że kierował pod wpływem substancji psychotropowych. Ponadto mężczyzna w chwil zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki.

1 września policjanci patrolujący rejon miasta Jaworzyna Śląska ok godz 18.00 zauważyli samochód osobowy marki VW Passat. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że 27-letni kierujący jest trzeźwy, ale niezwykle zdenerwowany – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego sprawdzenia na zawartość narkotyków w organizmie. – Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Ponadto w czasie kontroli przy mężczyźnie ujawniono woreczek z zawartością suszu roślinnego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. 27-latek posiadał przy sobie porcję tego narkotyku – dodaje rzecznik KPP Świdnica.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

/KPP Świdnica, opr. mn/