Strona główna Kultura Spotkanie z Januszem Chabiorem

Spotkanie z Januszem Chabiorem

0

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemia teatralna zaprasza na spotkanie aktorem Januszem Chabiorem, które odbędzie się 20 września o godz.17.00 w sali teatralnej ŚOK.

Janusz Chabior to polski aktor filmowy, teatralny oraz telewizyjny, urodzony 17 lutego 1963 roku w Legnicy. Związany z legnickimi teatrami – Dramatycznym i Teatrem imienia Heleny Modrzejewskiej. Na deskach teatru debiutował już w 1991 roku, karierę filmową zaś rozpoczął w 1993 (film „Magneto” Jana Jakuba Kolskiego). Z powodzeniem rozwijał swoją karierę teatralną współpracując miedzy innymi z Przemysławem Wojcieszkiem, Krzysztofem Kopką czy Jackiem Głombem. Aktor pojawił się także na małym ekranie występując w serialach „Na dobre i na złe”, „Lokatorzy” czy „Świat według Kiepskich”. Przełom w karierze Janusza Chabiora nastąpił po udziale w filmie „Symetria” Konrada Niewolskiego. Natomiast najważniejszą i chyba najbardziej docenioną była rola Wiktora w sztuce „Made in Poland”. Aktor został nagrodzony za nią Złotym Lwem na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Artysta z powodzeniem zaczął występować w produkcjach kryminalnych – „Odwróceni”, „Kryminalni” czy „Pitbull”. Stworzył także niezapomniane kreacje w filmach „Kołysanka”, „Drogówka”  czy „Służby specjalne”.

Wstęp tylko na podstawie bezpłatnych wejściówek, które będą dostępne w kasie ŚOK i on-line od 4 września na stronie  https://bilety.sok.com.pl/

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Organizatorzy proszą o zapoznanie się i przestrzeganie obowiązujących zasad zgodnych z wytycznymi dla uczestników imprez w Świdnickim Osrodku Kultury w związku z COVID-19 oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z wejściówką  w dniu spotkania. Oświadczenie dostępne na stronie ośrodka kultury.

Projekt Alchemia teatralna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

/informacja ŚOK/