Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR wyraźnie lepszy w derbach

ŚKPR wyraźnie lepszy w derbach

0

Pierwszy komplet punktów powędrował na konto piłkarzy ręcznych Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. W derbach regionu Szare Wilki bardzo pewnie wygrały w Dzierżoniowie z miejscową Żagwią 43:28 (21:14).

Już dawno nie było tak jednostronnych świdnicko-dzierżoniowskich derbów. Podopieczni Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka zwyciężyli w sposób bezapelacyjny. Po nieudanej inauguracji łatwa wygrana w Dzierżoniowie z pewnością dobrze wpłynie na morale świdniczan. Gruntownie odmłodzony latem zespół Żagwi tylko w pierwszych minutach dotrzymywał kroku ŚKPR-owi. Ostatnie prowadzenie miejscowych (4:3) notowane było w 5. minucie. Dziesięć minut później świdniczanie prowadzili już 14:6 i do końca pierwszej połowy utrzymali bezpieczną przewagę. Dobry nastrój wynikający z wyniku 21:14 zmącił jednak uraz Olgierda Etela, który wybił małego palca prawej ręki i szybko zakończył swój występ. Wobec kontuzji Jakuba Pierzaka na kole stanąć musiał Patryk Dębowczyk.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Szare Wilki łatwo rozbijały ataki miejscowych i po szybkich kontrach błyskawicznie powiększał przewagę. Ostatecznie zakończyło się efektowną wygraną 43:28! Radość z trzech punktów nie powinna jednak osłabić czujności i świadomości, że przed naszą ekipą wciąż sporo pracy. Na pewno długimi fragmentami cieszyła skuteczność, ale z drugiej strony były też momenty niepotrzebnej nonszalancji i braków koncentracji. Indywidualnie na słowa uznania zasłużyło wielu graczy. W szerszej perspektywie szczególnie godne odnotowania jest na pewno odblokowanie się Pawła Starosty, który w drugim kolejnym meczu imponował spokojem i skutecznością. Pierwsze drugoligowe szlify zebrał młody bramkarz Norbert Mirga, który w pierwszej części dał bardzo dobrą zmianę Damianowi Olichwerowi i odbił kilka piłek, w tym rzut karny! Cała czwórka golkiperów mogła zresztą być zadowolona ze swojego występu.

Za tydzień ŚKPR czeka domowy mecz z Trójką Nowa Sól. Starcie z groźnym rywalem z ziemi lubuskiej w sobotę, 3 października o godzinie 18.00 w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy.

Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR Świdnica 28:43 (14:21)

Przebieg meczu: 5 4:3, 10 4:9, 15 6:14, 20 9:17, 25 12:20, 30 14:21, 35 16:23, 40 20:27, 45 20:31, 50 22:35, 55 24:40, 60 28:43

ŚKPR: Olichwer, Mirga, Jabłoński, Wiszniowski – Starosta 11, Pęczar 8, K. Stadnik 7, Redko 5, Jankowski 4, Etel 3, Wołodkiewicz 3, Dębowczyk 1, Jaroszewicz 1, Ingram, Król

Kary: Żagiew 6 minut, ŚKPR 4 minuty

Karne: Żagiew 8/4, ŚKPR 5/3