Strona główna Artykuł sponsorowany Samochód poleasingowy – czy warto?

Samochód poleasingowy – czy warto?

0

Czy kupno dobrego używanego samochodu w czasie pandemii jest czymś trudnym? Okazuje się, że nie. W grę wchodzą tutaj aukcje poleasingowe – alternatywa nie tylko dla przedsiębiorców.

Zacząć należy od tego, czy warto wybrać samochód poleasingowy. Do najważniejszych zalet (oprócz atrakcyjnej ceny) aut poleasingowych należy rzetelnie udokumentowana historia serwisowa. Każdy pojazd zanim trafi na aukcje jest dokładnie opisywany i wyceniany przez profesjonalnego rzeczoznawcę.

W tym momencie możemy porównać dwie perspektywy, pierwsza to kupno używanego samochodu od niesprawdzonego sprzedawcy, który może ukrywać uszkodzenia i wady samochodu oraz nie przedstawia pełnej historii napraw. Druga natomiast to kupno kilkuletniego używanego samochodu ze sprawdzonego źródła, z rzetelnie udokumentowaną historią napraw i niższą ceną niż w przypadku ofert publikowanych przez osoby prywatne.

Zatem na odpowiedź, czy warto wybrać samochód poleasingowy, zdecydowanie brzmi – warto.

Dla kogo aukcje poleasingowe?
Aukcje samochodów poleasingowych to najczęściej przedmiot zainteresowania małych i średnich przedsiębiorców, ponieważ dają one im możliwość zakupu kilkuletniego samochodu w bardzo atrakcyjnej cenie. Natomiast skorzystać z takiej opcji może każdy, również osoby prywatne. Samochody poleasingowe są świetnym rozwiązaniem dla fanów motoryzacji, którym zależy na dobrym i sprawdzonym pojeździe.

Co warto wiedzieć o aukcjach poleasingowych?
Większość aukcji poleasingowych odbywa się online, nie mamy zatem konieczności wychodzenia z domu i odwiedzania wielu placów. W zależności od aukcji mamy do wyboru możliwość licytacji pojazdu lub po prostu użycia opcji „kup teraz”. Sam udział w licytacji w żaden sposób nie zobowiązuje do zakupu samochodu, nie wiąże się również z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Na aukcjach poleasingowych użytkownik znajdzie szeroką gamę samochodów. Do wyboru ma zarówno modele osobowe, jak i dostawcze czy ciężarowe. Wiele aukcji poleasingowych oferuje licytację nie tylko samochodów, ale i różnego rodzaju przyczep, maszyn i urządzeń. Taką możliwość oferuje np. serwis Idea Getin Leasing (aukcje.ideagetin.pl), gdzie po zakończeniu licytacji np. pojazdu, klient może także wybrać formę jego finansowania.

Nieprzekonani do aukcji poleasingowych bez trudu mogą odwiedzić serwisy aukcyjne i sprawdzić dostępne marki. W przypadku wątpliwości i pytań mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa chociażby Idea Getin Leasing. Każdy z pojazdów można też obejrzeć na placach poleasingowych IGL (np. w Kątach Wrocławskich, Pietrzykowicach, Słomczynie).

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolejny pacjent w świdnickim szpitalu z Covid-19
Następny artykułWysprzątał kolejne miejsca. Kończy się zbiórka na nowe auto dla społecznika z Pszenna