Strona główna 112 Rower skradziony w Żarowie odnalazł się w Jaworze

Rower skradziony w Żarowie odnalazł się w Jaworze

0

Do pięciu lat więzienia grozi 19-letniemu mieszkańcowi powiatu jaworskiego, który na terenie Żarowa ukradł rower. Jednoślad wrócił już do prawowitego właściciela.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, uzyskali informację, iż 19-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który pomieszkuje na strychu kamienicy w centrum miasta, dokonał kradzieży roweru górskiego, którym to jednośladem podróżuje na co dzień. Policjanci udali się więc w ustalone miejsce, aby sprawdzić, czy pozyskana informacja polega na prawdzie. W pomieszczeniu strychowym kryminalni zastali zaskoczonego złodzieja oraz utracony jednoślad. Jak się okazało, rower został skradziony z terenu Żarowa. Jego wartość oszacowana została na kwotę 1200 zł – mówi Ewa Kluczyńska z jaworskiej policji.

Rower został zabezpieczony, poddany oględzinom, a następnie zwrócony właścicielowi. 19-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego usłyszał już zarzuty. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Kluczyńska.

/KPP Jawor, opr. mn/

Poprzedni artykułOświetlą przejścia na „trzydziestce piątce”. Piesi będą lepiej widoczni
Następny artykułPokazy na ziemi i w powietrzu. Piknik lotniczy rozpoczęty!