Strona główna 112 Jechał pod wpływem środków odurzających, wpadł z narkotykami

Jechał pod wpływem środków odurzających, wpadł z narkotykami

1

Świdniccy policjanci zatrzymali kierującego, u którego wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna w chwil zatrzymania posiadał przy sobie metamfetaminę.

Do zatrzymania doszło 7 września, około godziny 8.00 na terenie gminy Świdnica. – Policjanci patrolujący rejon gminy Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Seat Ibiza. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że 24-letni kierujący jest trzeźwy, ale niezwykle zdenerwowany całą kontrolą. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W czasie kontroli przy mężczyźnie ujawniono woreczek z zawartością bezbarwnej substancji, którą poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to metamfetamina. 24-latek posiadał przy sobie jedną porcję tego narkotyku – dodaje Ząbek.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWielkie serca uczestników charytatywnego pikniku. Blisko 33 tysiące dla Justyny Ciok!
Następny artykułW świdnickim szpitalu zmarł pacjent zakażony koronawirusem