Strona główna Artykuł sponsorowany Jak odbywa się transport maszyn ciężkich?

Jak odbywa się transport maszyn ciężkich?

0

Maszyny ciężkie używane są obecnie w wielu gałęziach przemysłu. Wtedy, gdy sprzęt ten musi być zastosowany w konkretnym miejscu, konieczne jest dostarczeni go do celu. Jak to zrobić? Kompleksowe wsparcie oferują firmy dysponujące nowoczesnym zapleczem pozwalającym na szybkie i sprawne relokowanie nawet najtrudniejszych ładunków.

Branża transportowa dysponuje obecnie zaawansowanymi technologiami umożliwiającymi przewożenie różnych typów ładunków – także gabarytów. Przewóz gabarytowy, inaczej określany także jako ponadgabarytowy czy nienormatywny, jest obecnie bardzo często zlecany. Dzięki niemu można dostarczyć do celu niezbędne wyposażenie, na przykład do realizacji procesów przemysłowych.

Jakie maszyny można transportować? W jaki sposób odbywają się takie relokacje? Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi przewozu maszyn ciężkich.

Jakie maszyny można transportować?
Generalnie, przetransportować można niemalże każdą maszynę – także taką, która jest duża i ciężka, dlatego nie można przewieźć jej z użyciem standardowych środków transportu. Wówczas firmy organizujące transport maszyn przemysłowych mogą zapewnić swoim klientom kompleksową pomoc dotyczącą tego typu relokacji.

Za pomocą nowoczesnego zaplecza transportowego możliwe jest przewożenie maszyn o dużej masie i wymiarach przewyższających standardowe ładunki.

Rodzaje maszyn, które mogą być poddane relokacji:

  • maszyny górnicze
  • maszyny wiertnicze
  • maszyny budowlane
  • maszyny rolnicze
  • maszyny drukarskie
  • maszyny przemysłowe
  • urządzenia produkcyjne

Za pomocą nowoczesnych środków transportu ponadgabarytowego można zatem przewieźć niemalże wszystko – możliwa jest także kompletna relokacja fabryk! Dodatkowo przetransportować inne elementy, na przykład zlecić relokację elementów konstrukcyjnych metalowych, zbiorników, dlatego możliwości są tutaj niemalże nieograniczone.

Jak przewozi się maszyny ciężkie?
Transport urządzeń przemysłowych oraz innego rodzaju gabarytów odbywa się za pomocą specjalistycznych środków transportowych. W tym celu najczęściej stosowane są naczepy – standardowe przypominające lawety oraz naczepy niskopodwoziowe. W przypadku najbardziej wymagających ładunków stosowane są także specjalne naczepy rozsuwane.

Rodzaj środka transportu dobiera się zależnie od tego, co ma być przewiezione. Przykładowo, transport urządzeń górniczych najczęściej odbywa się za pomocą naczep niskopodwoziowych – mają obniżoną platformę, dlatego są łatwiejsze w załadunku. Mniejsze maszyny, które nie mają znacznych gabarytów, przewozi się natomiast standardowymi lawetami. Lawety te mogą być także kryte, aby zabezpieczyć sprzęt przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Dla powodzenia transportu duże znaczenie ma właściwe zamocowanie umieszczonego na platformie ładunku. Stosowane są wtedy specjalne pasy oraz łańcuchy, które zabezpieczają go przed przesuwaniem się i spowodowaniem poważnych wypadków.

Jak przebiega transport maszyn przemysłowych?
Specjalistyczny przewóz urządzeń produkcyjnych, maszyn budowlanych czy też maszyn wiertniczych odbywa się zawsze po wcześniejszym wytyczeniu odpowiedniej trasy przewozu. Dzięki temu ładunek może dostać się do celu bez ryzyka, że po drodze natrafi na jakieś przeszkody, które mogą uniemożliwić jego dalsze transportowanie.

Warto również zaznaczyć, że w przypadku transportu gabarytowego konieczne będzie uzyskanie właściwych zezwoleń. Wydają je, w zależności od ciężaru i wymiarów ładunku, zarządca drogi, starosta, GDDKiA, Naczelnik Urzędu Celnego.

Najlepiej zatem wybrać taką firmę, która posiada duże doświadczenie w realizacji transportu ponadgabarytowego maszyn ciężkich np. Jupiter Gabaryty. Wsparcie specjalistów w tym właśnie zakresie pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów – maszyna zostanie dostarczona do celu w wyznaczonym terminie, sprawnie i bezpiecznie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułPo bijatyce z policjantami w Pastuchowie: trwa zbiórka na adwokata dla aresztowanych mężczyzn