Strona główna 112 Handlował podrobionymi ubraniami na targowisku. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia

Handlował podrobionymi ubraniami na targowisku. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia

3

Na targowisku w Strzegomiu funkcjonariusze Straży Granicznej natrafili na stoisko, na którym obywatel Bułgarii oferował podrabianą odzież znanych światowych marek.

5 września funkcjonariusze Straży Granicznej patrolując targowisko w Strzegomiu ujawnili stoisko, na którym obywatel Bułgarii oferował ubrania z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze ustalili, że ubrania które w swoim asortymencie miał 38-letni Bułgar nie są oryginalne a znaki firmowe zostały podrobione. Szacunkowa wartość 409 sztuk zatrzymanych towarów (bluz, spodni, koszulek, spodenek) to blisko 102 tysiące złotych – przekazała Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W sprawie tej wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Konieczniak.

Tylko w tym roku funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli podrabianą odzież o wartości blisko 1,3 mln złotych.

/Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, opr. mn/

Poprzedni artykułPopowodziowe pobojowisko na Zawiszowie i Zarzeczu. Świdnica została planem zdjęciowym nowego serialu [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZbliża się kolejny etap remontu „modliszówki”. Od czwartku zmiany w organizacji ruchu