Strona główna Wydarzenia Żarów Dożynki w gminie Żarów ograniczone do dziękczynnej mszy

Dożynki w gminie Żarów ograniczone do dziękczynnej mszy

0

Tegoroczne dożynki w gminie Żarów, ze względu na pandemię koronawirusa, będą miały inny charakter niż do tej pory. Uroczystości dożynkowe ograniczone zostały do wspólnej mszy świętej dziękczynnej w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie.

Dożynki są największym i najpiękniejszym świętem rolników w ciągu roku. Są one ukoronowaniem całorocznej pracy na roli. Nie zrezygnowaliśmy z obchodów tegorocznego święta plonów, ale w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców będą one inne niż zwykle. Nie będzie barwnego korowodu ulicami miasta, zabraknie też stoisk dożynkowych i degustacji tradycyjnych potraw. W tym roku spotkamy się na uroczystej mszy dożynkowej, która odprawiona zostanie w intencji rolników. Tam podziękujemy Panu Bogu za plony, a rolnikom przekażemy wyrazy szacunku i wdzięczności za Ich ciężką pracę i codzienny trud. Wszystkie wydarzenia, które dotychczas towarzyszyły dożynkom gminnym zostały w tym roku odwołane – mówi Marta Jarosz z Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Uroczysta msza dożynkowa odbędzie się 6 września 2020 roku o godz. 13.00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Taka decyzja została podjęta podczas wspólnej narady z sołtysami wszystkich wsi w gminie Żarów.

/UM Żarów, opr. mn/