Strona główna Wydarzenia Biskup świdnicki apeluje o pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnicy

Biskup świdnicki apeluje o pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnicy

1

W sobotę, 5 września, przez Dolny Śląsk przeszła nawałnica, która przyniosła ogromne zniszczenia. Wielu ludzi, szczególnie w powiecie świdnickim, straciło dach nad głową – pisze biskup Marek Mendyk, apelując o pomoc poszkodowanym w wyniku wichury, a także ofiarom niedzielnej katastrofy budowlanej w Świdnicy. Zapewnił przy tym o wsparciu ze strony świdnickiego Caritas.

Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie ofiar tych tragedii. W duchu braterskiej miłości pomóżmy im w odbudowie domostw czy usunięciu poniesionych szkód. Po konsultacji z dyrekcją Caritas Diecezji Świdnickiej uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by włączyć się w tę ofiarną pomoc poszkodowanym. Proszę też o to duszpasterzy miejsc, które najbardziej dotknęła nawałnica – stwierdził biskup świdnicki w wydanym apelu.

Dziękuję wszystkim, którzy już tę pomoc ofiarowali, zwłaszcza strażakom, policji i służbom medycznym, którzy od razu po tragedii walczyli o bezpieczeństwo, zdrowie, a nawet życie jej ofiar. Wszystkim Wam z serca błogosławię i zawierzam przez ręce Matki Najświętszej miłosiernemu Panu – dodał bp Mendyk.

/Kuria świdnicka, opr. mn/