Strona główna Wydarzenia Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego – krok po kroku

Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego – krok po kroku

0

Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie rachunków za gaz i może generować oszczędności nawet do kilkuset złotych w skali roku. Co ważne, chociaż procedura zmiany sprzedawcy może wydawać się skomplikowana, wcale nie musi taka być. Jak zatem przebiega proces zmiany dostawcy gazu i jak ułatwić jego przeprowadzenie?

Co warto wiedzieć przed zmianą dostawcy gazu?
Rozważając zmianę sprzedawcy gazu ziemnego warto pamiętać, że jest to procedura bezpłatna, dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Co więcej, zmiana sprzedawcy gazu nie wiąże się z wymianą instalacji ani licznika, co dodatkowo ułatwia wprowadzenie zmian w życie. Przed rozpoczęciem procesu dobrze jest przygotować niezbędne informacje, takie jak moc umowna punktów odbioru czy miesięczne zestawienie zużycia gazu, wyrażone w kWh.

Jak wygląda zmiana dostawcy gazu?
Teoretycznie, proces zmiany sprzedawcy gazu można przeprowadzić samodzielnie – jest to jednak rozwiązanie, którego nie polecamy. W takim przypadku należy szczególną uwagę zwrócić na terminy – między innymi zakończenia umowy z dotychczasowym dostawcą oraz wejścia w życie nowej umowy. Należy unikać samodzielnego załatwiania formalności, szczególnie biorąc pod uwagę to, że drobny błąd lub pomyłka może utrudnić i wydłużyć przebieg całej procedury, a nawet doprowadzić do przerw w dostawie gazu.

W przypadku zmiany sprzedawcy gazu, opcją z której warto skorzystać i która jest już standardem, jest udzielenie pełnomocnictwa nowemu dostawcy. W imieniu klienta zrealizuje on całą procedurę, obejmującą między innymi rozwiązanie dotychczasowej umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia i poinformowanie o zaistniałej zmianie Operatora Systemu Dystrybucyjnego.  Warto również zaznaczyć, że pomoc nowego sprzedawcy gazu jest całkowicie bezpłatna i pozwala ograniczyć rolę klienta do niezbędnego minimum.

Więcej informacji dotyczących gazu dla domu i zmiany sprzedawcy paliwa gazowego znaleźć można pod adresem: https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-domu/.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWracają obostrzenia w niektórych powiatach. Lista będzie aktualizowana
Następny artykułKolizja na 35-tce koło Szczepanowa