Strona główna Wydarzenia Walka z alkoholizmem. Wybierz właściwy ośrodek terapii

Walka z alkoholizmem. Wybierz właściwy ośrodek terapii

0

Walkę z alkoholizmem warto rozpocząć od wybrania odpowiedniego ośrodka terapii leczenia uzależnień. To może nie być łatwe, ponieważ takich ośrodków jest dużo. Ponadto udanie się do takiego ośrodka, dla osób uzależnionych na pewno nie będzie łatwym krokiem, ponieważ najpierw trzeba się przełamać i przyznać do swoich błędów.

Taka terapia niekiedy jest jednak jedynym ratunkiem. Najlepszą opcją może okazać się prywatna placówka, bowiem takie ośrodki są łatwo dostępne i można w nich ekspresowo rozpocząć leczenie. Wyróżniają je najczęściej wysoka jakość terapii oraz dyskrecja. Jakość terapii stoi na bardzo wysokim poziomie, a poza tym zainteresowani mogą liczyć na dyskrecję. Niektóre ośrodki prywatne prowadzą  też część terapii przez Internet.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka
Przy wyborze ośrodka warto zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych czynników, jak chociażby wielkość ośrodka. Warto rozpocząć leczenie w kameralnym ośrodku. Zbyt duża ilość pacjentów może doprowadzić nie tylko do obniżenia poziomu leczenia, ale też do niepotrzebnych konfliktów.

Drugą kwestią jest oczywiście lokalizacja danego ośrodka. Lepiej wybierać te ośrodki, które leżą na uboczu większych miast niż w centrum. Pacjent dzięki temu może zachować anonimowość i walczyć ze swoim nałogiem w odosobnieniu. Przed wyborem ośrodka warto sprawdzić również jego renomę oraz opinie osób, które zakończyły tam terapię. W ten sposób zyskamy pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru.

Znaczenie ma także kadra ośrodka. Warto przyjrzeć się personalowi i zatrudnionym w ośrodku specjalistom. Na jakość leczenia ma również wpływa sam program terapii, z którym rodzina osób uzależnionych oraz sam pacjent będą mogli się w miarę wcześnie zapoznać. W programie muszą znaleźć się wszystkie stosowane metody oraz techniki lecznicze.

Ważne jest to, aby pacjent miał również czas dla siebie
Przy doborze ośrodka nie można kierować się jedynie tym, że pacjent ma przez cały czas przebywać na zajęciach. Istotne jest to, aby miał jakiś czas dla siebie, podczas którego będzie mógł przemyśleć swoje spostrzeżenia czy po prostu odpocząć.  Chwila relaksu podczas takiej terapii jest bowiem bardzo ważna. W ośrodku powinny się więc znaleźć takie miejsca jak świetlica, w której będzie można pograć w różnorodne gry lub też sala z telewizorem. Ciekawym rozwiązaniem będzie również miejsce na rozpalenie grilla. Atrakcyjności ośrodka może pod tym względem dodawać także bliskość lasu lub też jeziora.

Ostatnią z kwestii przy wyborze ośrodka jest oczywiście koszt leczenia. Za dobrej jakości leczenie najczęściej trzeba więcej zapłacić. Stawka jednak jest udana walka z alkoholizmem i wyrwanie się z nałogu.

Więcej informacji o leczeniu alkoholizmu oraz ośrodkach terapeutycznych znajdziesz na stronie https://osrodkiterapeutyczne.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOd niedzieli korekta rozkładu Kolei Dolnośląskich. Wracają wszystkie połączenia zawieszone z powodu epidemii
Następny artykułOwocowe i muzyczne zakończenie wakacji w Restauracji Wieża