Strona główna Sport Stroje piłkarskie dla dorosłych i dzieci – poradnik zakupowy

Stroje piłkarskie dla dorosłych i dzieci – poradnik zakupowy

0

Stroje piłkarskie z personalizacją to obowiązkowy element kompletu każdego piłkarza – niezależnie od jego wieku i stopnia zaawansowania. Biorąc pod uwagę mnogość dostępnych na rynku modeli, która wynika ze sporej konkurencyjności – wiele osób stających przed wyborem strojów piłkarskich dla siebie lub dla swojego dziecka – może napotkać spore trudności. Jak się ich pozbyć?

Zwróć uwagę na krój
Jak dobrze skompletować stroje piłkarskie? W pierwszej kolejności dobrze jest ocenić krój koszulki i spodenek piłkarskich. Powinny mieć dopasowany, ale niezbyt obcisły, najlepiej klasyczny fason. Najlepsze spodenki od stroju piłkarskiego mają w pasie nieuciskającą gumkę, która zapobiega ich przesuwaniu, ale jednocześnie nie powoduje otarć i dyskomfortu podczas gry. Najlepsze stroje piłkarskie mają spodenki wyposażone w dodatkowe troczki, które jeszcze lepiej dopasowują się do talii zawodnika. Koszulka powinna mieć komfortowy, klasyczny krój i być estetycznie i precyzyjnie wykończona.

Dzianina na stroje piłkarskie
W następnej kolejności dobrze jest sprawdzić skład dzianiny, z której uszyty jest strój piłkarski. Najlepszym materiałem do uprawiania aktywności fizycznej jest czysty poliester. Ma on szereg zalet: jest szybkoschnący, miły w dotyku, lekki, trwały i przede wszystkim doskonale przepuszcza powietrze. Ponadto, nie gromadzi w swoich włóknach wody, dzięki czemu wilgoć z ciała piłkarza jest szybko odprowadzana na zewnątrz materiału, a jego skóra pozostaje sucha nawet podczas intensywnego wysiłku.

Stroje piłkarskie – niezależnie od tego, czy przeznaczone będą dla treningu dzieci, czy dla dorosłych – muszą być dobrze dopasowane – zawsze warto sprawdzić tabelę rozmiarów, którą wskazuje producent i to właśnie nią posiłkować się przy wyborze idealnego, pasującego i wygodnego kompletu. Podczas zakupów – dla siebie lub dla całej drużyny, dobrze jest również wrócić uwagę na to, czy producent przewiduje możliwość wykonania nadruków na strojach piłkarskich. To bardzo ważne, ponieważ przepisowe komplety meczowe dla piłkarzy muszą być odpowiednio oznakowane (spersonalizowane). Jeśli dobrze się poszuka można znaleźć producentów, którzy taką usługę oferują bezpłatnie – w ramach zamówienia.

/Artykuł sponsorowany/