Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR już trenuje, znamy harmonogram sparingów

ŚKPR już trenuje, znamy harmonogram sparingów

0

Nasi piłkarze ręczni rozpoczęli okres przygotowawczy do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach w poniedziałek, 3 sierpnia trenerzy Krzysztof Terebun i Patryk Dębowczyk mieli do dyspozycji piętnastu zawodników. Kolejni dołączą w najbliższych dniach.

Docelowo kadra pierwszej drużyny ma liczyć 20 zawodników. W porównaniu do poprzedniego sezonu w składzie zajdą kosmetyczne zmiany. Niestety, ekipę Szare Wilków opuścił Michał Jaroszewicz, dołączy natomiast kilku graczy. – Aktualnie oficjalnie potwierdzić możemy już dwa nazwiska. To środkowy rozgrywający Michał Wojtala i lewy rozgrywający Jakub Król. Ten pierwszy ma 19 lat, ostatnio występował w MKS MOS Wrocław. W poprzednim sezonie wraz z juniorami tego klubu dotarł do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. W rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Juniorów rozegrał 16 meczów. Zdobywając 95 trafień (śr. 5,9/mecz) był piątym strzelcem ligi. Na szczeblu centralnym zagrał w dziewięciu meczach. Zdobył 49 goli (średnia 5,4/mecz). Bardzo ciekawą przeszłość ma też Jakub Król. To 20-latek, wychowanek Śląska Wrocław, który ostatnie półtora roku spędził w drugiej drużynie St. Raphael – ósmej siły francuskiej ekstraklasy – czytamy na oficjalnej stronie ŚKPR-u Świdnica.

Świdniczanie będą trenowali pięć razy w tygodniu na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W planach jest rozegranie sześciu gier kontrolnych i udział w dwóch turniejach. Przypomnijmy, że rozgrywki w II lidze rozpoczną się 18 września. Na inaugurację ŚKPR zagra w Świdnicy z Wolsztyniakiem.

Harmonogram sparingów

19.08, godz. 19.00 Szczypiorniak Gorzyce (I liga) (wyjazd)

22.08, godz. 14.00 Grunwald Poznań (I liga) (dom)

29.08, godz. 19.00 TJ Hazena Nachod (I liga czeska) (wyjazd)

29.08, godz. ??? Turniej w Gorzycach (Szczypiorniak, MKS Wieluń, ŚKPR)

1.09, godz. 19.30 TJ Hazena Nachod (I liga czeska) (dom)

5.09, godz. 9.00 Turniej w Zawierciu (Viret CMC Zawiercie, Śląsk Forza Wrocław, Olimpia Piekary Śl., MKS Wieluń, ŚKPR)

8.09, godz. 19.00 Bór Oborniki Śl. (I liga) (wyjazd)

11.09, godz. ???? Zagłębie Sosnowiec (I liga) (wyjazd)

/ŚKPR/