Strona główna Wydarzenia Świdnica Porządki nad rzeką za 90 tysięcy

Porządki nad rzeką za 90 tysięcy

1

Rozpoczęły się prace porządkowe nad brzegami Bystrzycy w Świdnicy. Miasto od 2016 roku w porozumieniu z zarządcą organizuje i opłaca utrzymanie nabrzeży.

Wartość robót wyniesie ponad 91 tysięcy złotych, w tym udział PGW Wody Polskie to 40 tysięcy złotych. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego zadanie realizowane jest przez świdnicką firmę – „Farma Miejska”. Prace zorganizowane i przeprowadzone przez miasto obejmą w szczególności usuwanie samosiewów drzew, krzewów oraz wykaszanie traw i chwastów na brzegach, skarpach oraz w międzywalu, na działkach znajdujących się w zarządzie PGW Wody Polskie – informuje Urząd Miejski w Świdnicy.

– Prace realizowane są na podstawie miesięcznych harmonogramów. Potrwają one do końca października. W sierpniu obejmą m.in. tereny od mostu żelaznego przy ul. Wrocławskiej w stronę ul. Esperantystów, do końca drogi żwirowej – lewą stronę rzeki oraz do budynku mieszkalnego nr 95, czyli prawą stronę rzeki; tereny po obu stronach mostu przy ul. Wodnej; lewą stronę rzeki wzdłuż całej ul. Nadbrzeżnej; tereny od mostu przy ul. Westerplatte do wiaduktu kolejowego na Kraszowicach – obie strony rzeki – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

„Ponadto „Farma Miejska” realizuje zadanie w zakresie utrzymania brzegów i skarp potoku Witoszówka i Młynówka oraz zbiornika Witoszówka 1 w Parku Centralnym w Świdnicy, będących w zarządzie PGW Wody Polskie. Prace obejmują pięciokrotne koszenie skarp i brzegów wraz z wywozem biomasy do utylizacji. Realizowane są od 1 czerwca do 30 października, a ich koszt to ponad 17 tysięcy złotych. Za czystość lustra wody w zbiornikach na terenie Parku Centralnego odpowiada także „Farma Miejska”. Dwa razy w miesiącu, w odstępach dwutygodniowych, usuwane są tam zanieczyszczenia pływające. Umowa realizowana jest od 27 maja do 15 listopada, a jej wartość wynosi ponad 8 tysięcy złotych.” – czytamy w komunikacie magistratu.

/opr. asz./