Strona główna Kultura Nocny Kochanek w sobotę na wielkim ekranie w Świdnicy

Nocny Kochanek w sobotę na wielkim ekranie w Świdnicy

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do sali teatralnej na pokaz dvd Nocny Kochanek “Live Pol’and’Rock Festiwal”.  Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi na sali dostępna będzie tylko połowa miejsc, a bezpłatne wejściówki można pobrać na stronie organizatora.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut…ucha.  Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując  humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko.

Ostatni album Nocnego Kochanka to “Randka w ciemność”, który za sprawą Krzysztofa Pietrzaka trafił do konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych. Oto fragment jego tekstu: „Mój szynobus gna, a ja słucham Kochanka i wyobrażam sobie jak rozpędzona cysterna Whitesnake przywala w żeliwny wagon Judas Priest aż iskry pryskają wokoło. W następnym kawałku już pędzi szalona drezyna Iron Maiden i zderza się z lokomotywą Metalliki”.

Pokaz rozpocznie się w sobotę 22 sierpnia o godzinie 19:00 w sali teatralnej ŚOK (Rynek 43). Szczegółowe informacje m.in. o wejściówkach oraz zasadach bezpieczeństwa znajdują się na stronie organizatora: https://sok.com.pl/wydarzenie/nocny-kochanek-projekcja-koncertu-z-polandrock/ Już w przyszłym tygodniu kolejny pokaz koncertowego dvd, tym razem z zapisem występu Kwiatu Jabłoni.

/Bartosz Łabuda ŚOK/