Strona główna Kultura Nocny Kochanek i Kwiat Jabłoni z Pol’and’Rock na ekranie ŚOK-u

Nocny Kochanek i Kwiat Jabłoni z Pol’and’Rock na ekranie ŚOK-u

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego oglądania na wielkim ekranie koncertów Nocnego Kochanka (heavy metal) i Kwiatu Jabłoni (alternatywny pop). Wydarzenia odbędą się w sali teatralnej ŚOK.

Obie projekcje będą przedstawiać koncerty zarejestrowane podczas Pol’and’Rock Festiwal (dawniej Przystanek Woodstock). Zespoły są laureatami Złotego Bączka, czyli nagrody przyznawanej przez festiwalową publiczność za najlepsze występy. Oprócz tego, Nocnego Kochanka i Kwiat Jabłoni łączy obecność ich płyt w ostatnich edycjach konkursu Świdnickie Recenzje Muzyczne.

Nocny Kochanek “Live Pol’and’Rock Festiwal” (dvd)
22 sierpnia 2020 (sobota) / 19:00
Ostatni album Nocnego Kochanka to “Randka w ciemność”, który za sprawą Krzysztofa Pietrzaka trafił do konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych. Oto fragment jego tekstu: „Mój szynobus gna, a ja słucham Kochanka i wyobrażam sobie jak rozpędzona cysterna Whitesnake przywala w żeliwny wagon Judas Priest aż iskry pryskają wokoło. W następnym kawałku już pędzi szalona drezyna Iron Maiden i zderza się z lokomotywą Metalliki”.
Szczegóły pokazu: https://sok.com.pl/wydarzenie/nocny-kochanek-projekcja-koncertu-z-polandrock/

Kwiat Jabłoni “Live Pol’and’Rock Festiwal” (dvd)
29 sierpnia 2020 (sobota) / 19:00
Ostatni album Kwiatu Jabłoni to “Niemożliwe”, który za sprawą Radosława Duszyńskiego trafił do konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych: “Tym którzy mówią, że nie da się wymyślić już niczego nowego w muzyce, że wszyscy się powtarzają i zapożyczają od siebie, jako lek otwierający oczy, koniecznie trzeba podać Kwiat Jabłoni. I nie chodzi tu o napój – od którego notabene pochodzi nazwa zespołu – ale o płytę duetu Sienkiewiczów.”
Szczegóły pokazu: https://sok.com.pl/wydarzenie/kwiat-jabloni-projekcja-koncertu-z-polandrock/