Strona główna Kultura Akwarelowa Świdnica

Akwarelowa Świdnica [FOTO]

0

Doskonale znane świdniczanom kamienice, ale i niedostrzegane na co dzień detale architektury czy urokliwe zakamarki stały się bohaterami cyklu akwarel Wojciecha Górki. Prace artysty można oglądać na wystawie w Galerii Fotografii w Świdnicy. W piątek, 21 sierpnia autor i kurator wystawy Robert Kukla spotkali się z widzami na wernisażu.

Wojciech Górka urodził się w Jeleniej Górze, jest absolwentem Liceum Plastycznego i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w 1975 roku. Zaczynał od grafiki, lecz od lat zajmuje się malarstwem. Od dłuższego czasu jego ulubioną techniką jest akwarela. Doznania i wrażenia zapisuje w postaci swoistych notatek malowanych akwarelą, która — według artysty — najlepiej oddaje ulotność chwili. Mieszka i pracuje we Wrocławiu oraz w Limanowej w Beskidzie Wyspowym.

Przywiązanie do Dolnego Śląska, który ukształtował go jako człowieka i artystę, łączy z zamiłowaniem do podróżowania. Lubi podróże po Polsce i po Europie. W swojej twórczości stara się ukazywać piękno krajobrazu oraz utrwalać to, co nieuchronnie odchodzi w przeszłość. Prace pokazuje na wystawach indywidualnych w większych i mniejszych miejscowościach Uczestniczy w plenerach malarskich i wystawach zbiorowych. Zeszłoroczny plener organizowany przez Jerzego Tandeckiego w Świdnicy pozwolił odkryć mu niepowtarzalny urok tego miasta i stał się inspiracją nowego cyklu, prezentowanego właśnie w Galerii Fotografii.

/informacje ŚOK, opr. red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński   

     

 

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Równa
Następny artykułDziecko postawiło na równe nogi strażaków i policjantów