Strona główna Bez kategorii Naturalne kosmetyki z aloesu

Naturalne kosmetyki z aloesu

0

Kosmetyki naturalne od pewnego czasu stały się bardzo popularne. Prawdopodobnie wynika to z faktu, iż jako konsumenci jesteśmy coraz bardziej świadomi i wymagający. Ponadto coraz częściej zdajemy sobie sprawę z zagrożeń wynikających ze stosowania chemicznych, sztucznych dodatków i barwników w produktach pielęgnacyjnych. Dlatego wracamy do korzeni i coraz częściej wybieramy składniki naturalne, wytwarzane z roślin i minerałów w sposób organiczny.

Może zdarzyć się tak, że w kosmetykach naturalnych wystąpią substancje pochodzenia zwierzęcego, jednak będą one pozyskane bez krzywdy dla zwierząt i będą produktami przez nie wytwarzanymi.

Jedną z ciekawych propozycji kosmetyków naturalnych są kosmetyki które produkowane są przy wykorzystaniu ekstraktu z aloesu (np. Forever galaretka aloesowa czy Dezodorant Forever ). Roślina aloesu to twór, który pod względem wszechstronności stosowania oraz skuteczności działania nie ma sobie równych. To właśnie z tego powodu producenci kosmetyków naturalnych chętnie sięgają po ekstrakty z tej rośliny. Aloes to wyjątkowa kompozycja substancji, które wzajemnie się wzmacniają i uzupełniają. W aloesie odnaleźć można witaminy rozpuszczalne w wodzie, enzymy, olejki lotne czy kwasy organiczne.

Aloes stosunkowo szybko wnika w tkanki skórne, według badań wchłania się kilka razy szybciej niż woda. Ekstrakt z aloesu ujędrnia, oczyszcza skórę i regeneruje naskórek. Ponadto poprawia miejscowe krążenie krwi. W aloesie odnaleźć można antyoksydanty które zwalczają wolne rodniki które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Posiada też naturalne filtry chroniące przed promieniowaniem słonecznym. Dlatego zalecane jest stosowanie kremów z aloesem.

Obecny świat zdominowanym jest przez sztuczne, syntetyczne produkty. Na każdym kroku możemy natknąć się na sztuczne składniki chemiczne w produktach. Dlatego też coraz częściej szukamy kontaktu z naturą i przyrodą sięgając po naturalne formy pielęgnacji.

Wybierając kosmetyk naturalny zwróćmy uwagę na to czy:

– jest zapakowany w opakowanie przyjazne środowisku, które podlega recyklingowi,
– proces jego produkcji był przyjazny środowisku,
– zawiera wyłącznie naturalne konserwanty,
– zawiera składniki testowanych na zwierzętach – jeśli tak, to nie jest to kosmetyk naturalny
– nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie (GMO)
– nie zawierać nanocząsteczek mniejszych niż 100nm
– nie zawierać pochodnych ropy naftowej, np. Parafiny czy silikonu
– nie zawiera sztucznych konserwantów, takich jak parabeny czy formaldehydy

Jeśli szukasz naturalnych kosmetyków do ciała czy twarzy, polecamy kosmetyki Forever Living, które zostały stworzone na bazie rośliny aloesu. Szeroką ofertę produktów Forever znajdziesz na stronie dystrybutora firmy Forever Living pod adresem https://aloes-forever.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZamiast ratowników do chorych przyjeżdżają strażacy. Służby tłumaczą przyczyny
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]