Strona główna Kultura Muzyczna parada dookoła Rynku. Parnas Brass Band w Świdnicy

Muzyczna parada dookoła Rynku. Parnas Brass Band w Świdnicy [FOTO/VIDEO]

0

Nazywani są wirtuozami blachy, którzy w swojej twórczości inspirują się uliczną muzyką wykonywaną przez nowoorleańskie zespoły dęte. Niekonwencjonalny Parnas Brass Band wystąpił w niedzielę na świdnickim Rynku w ramach 27. Świdnickich Nocy Jazzowych.

Zespół Parnas Brass Band tworzą: Paweł Palcowski (trąbka), Marcin Elszkowski (trąbka), Adam Bławicki (lub Kuba Łępa) – saksofony, Robert Kosiński (puzon), Szymon Klekowicki (helikon) oraz Arek Skolik (perkusja). Artyści są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, w której w Domu Studenta Parnas narodził się pomysł powstania zespołu, stąd też jego nazwa.

Swoją popularność zdobyli dzięki autorskim aranżacjom światowych hitów w muzyce pop/funk/rock m.in. Sweet Dreams, Toxic, Billy Jean i wiele innych. Unikalne brzmienie zawdzięczają odważnym eksperymentom w łączeniu starego z nowym.

Muzycy początkowo grali na ulicach Katowic, później jednak przenieśli się do Hiszpanii oraz do Niemiec. Muzyka tworzona przez Parnas Brass Band spotkała się z ogromną aprobatą ulicznej publiczności, dzięki czemu zespół zdecydował się na wydanie debiutanckiej płyty oraz koncerty na terenie całej Polski.

/ŚOK, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJuż ponad 40 tys. zakażonych koronawirusem w Polsce. Brak nowych przypadków w powiecie
Następny artykułUpamiętnili rocznicę bitwy pod Burkatowem i Lutomią [FOTO]