Strona główna Wydarzenia Mieszkanie we Wrocławiu – dlaczego warto poszukać mieszkania na sprzedaż w mieście?

Mieszkanie we Wrocławiu – dlaczego warto poszukać mieszkania na sprzedaż w mieście?

0

Mieszkanie we Wrocławiu czy dom na wsi? Z takim dylematem mierzy się niemal każdy, kto rozważa zakup nieruchomości. Wbrew pozorom nie jest to decyzja tak prosta, jak można by się spodziewać. Minęły już czasy, w których miłośnicy natury nie mieli szans na odnalezienie się w wielkich aglomeracjach. Miasta takie, jak Wrocław, zielenieją z roku na rok. Cechuje je przy tym wiele zalet, których próżno szukać w podmiejskich mieszkaniach na sprzedaż.

Work-life balance? We Wrocławiu zorganizujesz to z łatwością
Życie w wielkim mieście kojarzy się z wiecznym pędem. Całe szczęście miasta kształtują się w odpowiedzi na realne potrzeby mieszkańców. Potężnym zmianom ulega system pracy. Dawne oczekiwania pracodawców musiały ulec weryfikacji w odpowiedzi na rynek pracownika. Dzięki temu coraz częściej można pracować w systemie zadaniowym lub korzystać z możliwości pracy zdalnej przez część dni w miesiącu. Zmienia się także zakres zadań na poszczególnych stanowiskach. W ten sposób mieszkańcy aglomeracji zyskują czas potrzebny na regenerację sił.

Wrocław daje ku temu wiele możliwości. Władze miasta od lat inwestują nie tylko w szeroką ofertę kulturalną i rozrywkową, ale także w miejską zieleń. W samym 2019 roku na terenie Wrocławia powstało 19 nowych parków i zieleńców. Zarząd Zieleni Miejskiej nie ustaje w swoich staraniach, planując wiele zielonych inwestycji na kolejne lata.

Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu?
Szczególnie intensywnie rozwija się obecnie obszary na wschód od centrum. Dobrym przykładem może być rozbudowa i rewitalizacja wałów nad Widawą, która została przeprowadzona kilka lat temu. Inwestycja pochłonęła 225 mln złotych brutto. W jej ramach wschodnia część Wrocławia zyskała doskonałe zabezpieczenie przeciwpowodziowe. Wały pełnią jednak także funkcję rekreacyjną. Wrocławianie mogą dzięki nim korzystać z dodatkowych 16 km dróg rowerowych i pieszych.

Prawobrzeżny Wrocław z roku na rok zyskuje dzięki temu coraz większą popularność. Horrendalne ceny nieruchomości w ścisłym centrum dodatkowo zwiększają zainteresowanie mieszkaniami we Wrocławiu w dzielnicy Psie Pole. Dzięki sprawnie działającej komunikacji miejskiej i rozbudowanej sieci dróg, dojazd do śródmieścia nie zabierze stąd wiele czasu. Jednocześnie można tu do woli korzystać z uroków przyrody, nie rezygnując z wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania.

Mieszkanie we Wrocławiu to zawsze dobra inwestycja
Niektóre inwestycje mogą być jednak bardziej opłacalne, niż inne. Dobrym pomysłem inwestycyjnym są dwupoziomowe mieszkania we Wrocławiu znajdujące się na kameralnych osiedlach domów szeregowych. Takie nieruchomości można znaleźć na terenie Franki House, świeżo budowanego osiedla na Psim Polu, skąd nad Widawę można dojść dosłownie w parę minut. Dzięki osobnym wejściom zapewniają one dalece większą prywatność, niż tradycyjne blokowiska. Do każdego mieszkania przynależy też osobny ogródek i miejsce parkingowe. To sprawia, że w cenie mieszkania otrzymuje się niezależność, jaką zwykle mogą się cieszyć posiadacze domów wolnostojących.

Osiedle Franki House jest utrzymane w stylistyce wyraźnie nawiązującej do rozwiązań skandynawskich, z lekką nutą industrializmu. Deweloper zadbał o dostęp światła słonecznego do wszystkich pomieszczeń, decydując się w projekcie na okna o ponadprzeciętnej wysokości. W dogodnej odległości znajduje się wszystko, co niezbędne do życia. Są tu szkoły i przedszkola, przychodnie oraz punkty handlowo-usługowe. Dzięki temu można skutecznie ograniczyć ilość koniecznych wizyt w ścisłym centrum miasta.

Zakup mieszkania we Wrocławiu w obrębie Franki House to doskonała propozycja dla osób, które chcą zapewnić sobie wysoki komfort życia za korzystną cenę. Warto także pamiętać, że ceny mieszkań w miastach rosną szybciej, niż poza ich granicami. Z tego względu można je potraktować jako lokatę kapitału, która przyniesie wymierne korzyści w przyszłości.

/Artykuł sponsorowany/