Strona główna Temat dnia Mieszkanie dla singla. Jak je urządzić?

Mieszkanie dla singla. Jak je urządzić?

0
Każdy singiel wie, jak stresującym procesem jest kupowanie mieszkania. Dlaczego? Otóż dlatego, że wszystkie decyzje dotyczące jego wystroju musimy podejmować samodzielnie. Niestety często nie mamy pojęcia, jak nadać naszemu wnętrzu charakteru, przytulnej atmosfery i unikalnego wyglądu. Na szczęście istnieją na to sprawdzone sposoby!
Wyraź siebie 

Szaleństwo i zabawa
Jeżeli jesteśmy pełnymi energii ekstrawertykami, którzy uwielbiają otaczać się ludźmi, to wystrojem mieszkania postarajmy się zachęcić ich do częstych odwiedzin. Jak sprawić, by nasi przyjaciele zawsze czuli się u nas mile widziani? To proste! Na ścianach w naszym singielskim gniazdku zawieśmy plakaty ulubionych zespołów, zamieńmy żarówki na kolorowe i upewnijmy się, że podczas imprez nasz salon z łatwością zamieni się w prawdziwy dancefloor. Dzięki temu staniemy się organizatorami najlepszych wydarzeń towarzyskich, a znajomi nie będą chcieli od nas wychodzić!

Spokój i cisza
Uważając się za domatorów, z pewnością lubujemy się w ciszy i spokoju. Wieczory zazwyczaj spędzamy przy ciekawej książce, fascynującym filmie lub kolejnym sezonie popularnego serialu. Mieszkanie traktujemy jak twierdzę, w której chcemy odpocząć i nabrać sił przed kolejnym dniem. Zabierając się za wystrój naszego wnętrza, postawmy więc na wygodę. Zadbajmy o dużą biblioteczkę, w której umieścimy wszystkie ukochane powieści, wygodną kanapę i dobre stereo. Nie zapomnijmy również o ciepłym świetle, sporej ilości zieleni i osobistych dodatkach. 

Postaw na styl
Niezależnie od tego, czy jesteśmy ekstrawertykami, czy raczej introwertykami, wszyscy chcemy, by nasze mieszkanie było wyjątkowo stylowe. O czym warto pamiętać?

Minimalizm
Każdy z nas lepiej czuje się w domu, w którym panuje porządek i dlatego nie zagracajmy wnętrza niepotrzebnymi meblami, bibelotami czy zbędnymi akcesoriami. Urządzając je, wybierzmy tylko te przedmioty, które naprawdę się nam przydadzą i wśród których czujemy się po prostu dobrze.

Zieleń
Zieleń dodaje wnętrzu życia i dlatego nasze kawalerskie mieszkanie warto udekorować wysokimi roślinami o rozłożystych liściach. Tego typu dodatek jest nie tylko niezwykle modny, ale również sprawia, że wnętrze zyskuje na przytulności. 

Żywy ogień
Nic tak nie poprawia atmosfery, jak tańczące płomienie ognia w salonie. Pamiętajmy, że choć palenisko kojarzy się głównie z tradycyjnym wnętrzem, to od kilku lat producenci dbają, by ich obudowy kominkowe spełniały wszelkie designerskie standardy. Wśród nich, oprócz klasycznych, znajdziemy również modele niezwykle nowoczesne, które świetnie sprawdzą się w mieszkaniu dla singla.

Sprawdź tutaj https://kratki.com/sklep/pl/category/11/obudowy!

Tanie urządzanie mieszkania dla singla
Jak urządzić stylowe mieszkanie i nie przepłacać?

DYI
Do It Yourself to świetna metoda dla singli, którzy przy aranżacji swojego wnętrza muszą zwracać uwagę na budżet. Zamiast wydawać krocie na meble z najmodniejszych sklepów, lepiej zainwestować w kilka palet, z których z łatwością wybudujemy oryginalne szafki, stoliki, a nawet ramę łóżka. 

Recycling
Recycling w kontekście urządzania mieszkania polega na szukaniu okazji. Jak na nią natrafić? Wystarczy udać się na pobliski targ staroci i wypatrywać leciwych mebli z potencjałem, które później samodzielnie odnowimy w domu.

Oszczędne ogrzewanie
Palenisko to nie tylko stylowa odbudowa kominkowa, ale również świetny sposób na alternatywne ogrzewanie mieszkania. Dzięki niemu sporo zaoszczędzimy na rachunkach i jednocześnie zupełnie uzależnimy się od zewnętrznych dostawców.

/Artykuł sponsorowany/