Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Gmina Świdnica: wakacyjne remonty w placówkach oświatowych

Gmina Świdnica: wakacyjne remonty w placówkach oświatowych

0

Okres wakacji to czas, kiedy w szkołach i przedszkolach wykonywane są niezbędne prace remontowe, których nie można wykonać podczas zajęć szkolnych.

Dla potrzeb dzieci z Przedszkola w Witoszowie Dolnym przeprowadzany jest gruntowny remont i dostosowanie do wymogów sanitarnych oraz przeciwpożarowych pomieszczeń zlokalizowanych w budynku świetlicy wiejskiej w Komorowie. W pomieszczeniach położono nowe panele podłogowe, wymieniono drzwi zewnętrzne oraz drzwi do pomieszczeń sanitarnych, wymieniono grzejniki i wykonano niezbędne przeróbki instalacji elektrycznej. Pomieszczenia zostały wymalowane. Obecnie trwają prace wykończeniowe w zapleczu sanitarnym – kładzenie płytek, fugowanie oraz biały montaż. Od początku września grupa dzieci z Przedszkola w Witoszowie Dolnym będzie miała zapewnione komfortowe warunki edukacji przedszkolnej.

Trwają także przygotowania do uruchomienia dodatkowego oddziału przedszkolnego w Bystrzycy Dolnej – w pomieszczeniu przeznaczonym dla tego oddziału rozmieszczone zostały meble i pomoce dydaktyczne. Zamówione zostały dodatkowe szafki i krzesełka oraz pomoce dydaktyczne, które na początku sierpnia uzupełnią wyposażenie przedszkola.

W związku z długotrwałymi opadami deszczu w okresie ostatnich kilku miesięcy oraz silnymi wiatrami, okazało się, że dachy w niektórych szkołach zaczęły przeciekać i zalane zostały pomieszczenia dydaktyczne, które pilnie wymagają naprawy. Remonty dachów przeprowadzają szkoły w Bystrzycy Górnej, w Lutomi Dolnej, w Mokrzeszowie oraz w Witoszowie Dolnym. Konieczne jest także usunięcie zacieków w klasach oraz odmalowanie pomieszczeń.

W Szkole Podstawowej w Pszennie konieczne jest wykonanie gruntownego remontu zniszczonych schodów wejściowych do budynku pogimnazjalnego – trzeba wykonać nowe wylewki betonowe oraz położyć płytki i zamontować poręcze – prace będą wykonywane na przełomie lipca i sierpnia.

Jak informuje Maria Jaworska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, w każdej placówce oświatowej wykonywane są także naprawy sprzętów i urządzeń oraz konieczne prace malarskie, które wykonują konserwatorzy zatrudnieni w tych placówkach.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWesele zimą – jak zorganizować ten piękny dzień z zimową aurą w tle?
Następny artykułMalowanie ścian w kuchni i łazience – co warto wiedzieć