Strona główna Wydarzenia Eko kotły na pellet – poznaj ich przewagę nad tradycyjnym ogrzewaniem

Eko kotły na pellet – poznaj ich przewagę nad tradycyjnym ogrzewaniem

0
Choć przez trudne obecnie czasy związane z pandemią, kwestie ekologii część osób odłożyła na później – to spory błąd, gdyż prędzej czy później będziemy musieli zdecydować się na ekologiczne rozwiązania grzewcze. Odkładanie tej decyzji na później nie ma sensu, tym bardziej, że przygotowanie do zimy należy rozpocząć wcześniej.
Postaw na ekologię – pellet jako paliwo pochodzące z natury
Przewagą pelletu nad innymi paliwami jest to, że w całości pochodzi z natury – łusek słonecznika, trocin czy słomy. Dlatego podczas spalania w piecu nie wytwarzają się żadne szkodliwe substancje, w tym te odpowiedzialne za zmorę naszych czasów, czyli smog. Zaletą pelletu jest także to, że prawie w całości ulega spaleniu, nie powodując tak wiele odrzutu jak w przypadku węgla czy ekogroszku, a jego użytkowanie jest czyste, tak samo jak miejsce przechowywania pelletu.

Eko piec na pellet – nowoczesne i zautomatyzowane urządzenie grzewcze
Aby jak najbardziej ograniczyć czas spędzany na zarządzaniu piecem – warto postawić na nowoczesne, w pełni zautomatyzowane urządzenie. Pozwoli ono w pełni zaoszczędzić czas spędzany na ładowaniu paliwa, czyszczeniu pieca na pellet czy ustawianiu temperatury. Nowoczesne kotły na pellet posiadają sterowniki, które robią to automatycznie, bez potrzeby pilnowania, czy piec działa. Istnieje możliwość ustawienia różnej temperatury dla kilku pomieszczeń, co jest idealną opcją dla zmarzluchów lub osób, które wolą utrzymać niższą temperaturę w sypialni. Zarządzanie ciepłem w domu odbywa się przez wygodną aplikację, której można używać będąc poza domem.

Metalteres – polski producent nowoczesnych kotłów na pellet
Firma Metalteres – polski producent Eko kotłów na pellet – produkuje urządzenie grzewcze, które zapewnia pełną kontrolę nad temperaturą w całym domu bez potrzeby poświęcania swojego wolnego czasu na doglądanie pieca. Dużą zaletą jest także kompleksowy, fabryczny montaż pieca oraz jego pełen serwis przez profesjonalny zespół. Dlatego warto wspierać lokalne firmy oraz polskich producentów, którzy są w stanie zapewnić pełną opiekę także po zakupie. Taka kompleksowa usługa jest niezbędna, aby nie utracić gwarancji producenta, a Metalteres oferuje ją dla wszystkich klientów w rejonie firmy.
/Artykuł sponsorowany/