Strona główna Wydarzenia Bogate umiejętności nieocenione w trudnych czasach!

Bogate umiejętności nieocenione w trudnych czasach!

0

Pewnie wielu z was zna kogoś, kto się przebranżowił w trudnych czasach zakazów i obostrzeń związanych z Covid-19. A jak nie, to być może słyszał np. o aktorze teatralnym, który na czas pandemii został kurierem. O techniku od nagłośnienia estradowego, który z braku zleceń obecnie dorabia na wózku widłowym Biedronce. O krawcowych, które zamiast sukien zaczęły szyć maseczki.  Montażyści, stolarze, duża grupa ludzi, która pracowała przy targach i wystawach, jest odcięta od zleceń. Prace w tej branży zostały wstrzymane już samym początku pandemii, i obecnie nie widać jakichkolwiek szans na zlecania na sezon jesienny 2020 i wiosenny w roku 2021. Obecnie dorabiają chociażby przy remontach i pracach ogólnobudowlanych. 

Bez względu czy straciłeś pracę będąc pracownikiem etatowym, czy brak Ci zleceń w jednoosobowej działalności gospodarczej, zrób przegląd swoich umiejętności. Duży zakres dodatkowych kompetencji może być nieoceniony, szczególnie w takich czasach, jakie mamy teraz. To umiejętności, które możemy wykorzystać poszukując pracy w branży „strategicznej”, a więc odpornej na obecnie zaistniałe czynniki.

To może być dobry czas na to, aby zacząć robić coś, co jest zgodne z Twoimi zainteresowaniami, w obszarze w którym dobrze się czujesz i masz opanowane podstawy. Osoby, które chcą zmienić branżę, powinny odświeżyć swoje stare CV. Nie masz doświadczenia w danej branży, podkreśl swoje umiejętności. Wskazówki znajdziesz na – otokariera.pl/umiejetnosci-w-cv. Jeżeli w końcu chcesz zacząć łączyć zainteresowania z pracą, sprawdź jak uzupełnić rubrykę hobby w CV – otokariera.pl/zainteresowania-w-cv.

Czasem znalezienie pracy, otworzenie biznesu wymaga przeprowadzki. Statystyczny Polak co 15 lat zmienia miejsce zamieszkania, natomiast przeciętny Amerykanin robi to 3 razy częściej. Obywatel USA podążając za pracą średnio przeprowadza się co 5 lat. Polacy chętnie podejmują zatrudnienie zagranicą, praca na zachodzie Europy to nie tylko większe pieniądze za pracę, to także inne profity np. „szlifowanie” języka obcego.

W Polsce najwięcej ofert pracy jest dostępnych w dużych ośrodkach miejskich i na terenach uprzemysłowionych, do których możemy zaliczyć województwo wielkopolskie i dolnośląskie. Wracając do przedsiębiorczości, na rynku brakuje małych kilkuosobowych firm m.in remontowych czy dekarskich. Być może jest miejsce na rynku właśnie dla Ciebie i Twojego biznesu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Raport PSSE
Następny artykułZapraszają na spacery z kijkami